Facebook przedstawia Messenger Kids. Stworzony dla najmłodszych

Redakcja
05.12.2017  12:14
Facebook przedstawia Messenger Kids. Specjalny komunikator dla dzieci
Facebook przedstawia Messenger Kids. Specjalny komunikator dla dzieci Fot: Pexels.com

Teraz również dzieci będą rozmawiać przez komunikator.

Facebook już wielokrotnie udowadniał, że traktuje Messenger jako osobna platformę. Dowodem tych słów jest stale rozwijany komunikator, który tym razem otrzymał specjalną wersję dla dzieci. Najmłodsi będą mogli stawiać pierwsze kroki w internecie dzięki Messenger Kids.

Aplikacja została stworzona specjalnie z myślą o niepełnoletnich użytkownikach. Twórcy postarali się, aby apka zawierała wszystkie niezbędne opcje kontroli rodzicielskiej, aby najmłodsi nie byli narażeni na niebezpieczeństwo. To opiekunowie decydują o tym, kto może skontaktować się z ich dzieckiem.

 

Pełna kontrola rodzicielska

Warto dodać, że założenie konta na Messenger Kids nie jest jednoznaczne z założeniem konta na Facebooku. W ten sposób będą nieletni zostaną ukryci w wyszukiwarce profili i niepowołane osoby nie będą miały możliwości nawiązania z nimi kontaktu. Osoby dorosłe mają decydować o tym, jakie dane na temat dzieci są udostępniane w aplikacji.

Pomysł narodził się z potrzeby stworzenia komunikatora idealnego dla dziecka. Nawet najmłodsze pokolenia sięgają już po technologiczne gadżety i nieuniknionym jest, że zaczną rozmawiać ze sobą za pomocą aplikacji. Messenger Kids ma umożliwić bezpieczne rozmowy z kolegami i koleżankami, pod czujnym okiem rodzica.

Pierwsza wersja dostępna jest wyłącznie na urządzenia z systemem iOS. W kolejnych tygodniach zostanie udostępniona również w Google Play.

Zobacz zwiastun wideo:

Przeczytaj więcej
Komentarze