Google wybrał najlepsze aplikacje 2017 roku. Lista może zaskoczyć

Redakcja
04.12.2017  14:34
Google wybrał najlepsze aplikacje 2017 roku. Wybór może zaskoczyć
Google wybrał najlepsze aplikacje 2017 roku. Wybór może zaskoczyć Fot: Pexels.com

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Grudzień jest czasem rocznych podsumowań w wielu kategoriach. Google przygotowało listę najbardziej popularnych gier i aplikacji, które instalowano na urządzeniach z systemem Android. Zestawienie nawiązuje do wszystkich tytułów znajdujących się poza główną toplistą.

Statystyki dotyczą produkcji pobieranych na terenie Stanów Zjednoczonych, ale bardzo często sława danej aplikacji wykracza poza ocean, więc wyniki w Europie nie powinny drastycznie się różnić. Warto podkreślić, że pod uwagę brano nie tylko ilość pobrań, ale także oceny użytkowników.

Najpopularniejsze gry w Google Play w 2017 roku:

CATS: Crash Arena Turbo Stars – produkcja skierowana raczej do młodszych odbiorców. To gra logiczna polegająca na odpowiednim łączeniu elementów. Zadaniem gracza jest stworzenie pojazdów bojowych dla walecznych kotów.

Super Mario Run – platformówka z popularnym hydraulikiem zyskała wielu fanów głównie dzięki rozpoznawalnej marce. W grze pojawiły się mikropłatności, których zakup był konieczny do odblokowania niektórych elementów rozgrywki.

Bubble Witch 3 Saga – jej zasady są bardzo podobne do innych produkcji polegających na układaniu obok siebie kolorowych klocków. Postawiono tutaj na połączenie wyzwań zręcznościowych z tradycyjnym przesuwaniem diamencików.

Magic Tiles 3 – gra skupia się na rywalizacji między użytkownikami, których zadaniem jest wybijanie odpowiedniego rytmu na ekranie telefonu. Zasady są bardzo podobne Guitar Hero, dlatego aplikacja zyskała wielu fanów.

Ballz – twórcy postawili na tradycyjną rozgrywkę, co najwyraźniej im się opłaciło. Gra polega na zbijaniu klocków za pomocą piłeczki. Użytkownik musi dokładnie zaplanować trasę, aby perfekcyjnie uderzyć w wybrane kafelki.

Najpopularniejsze aplikacje w Google Play w 2017 roku:

Socratic – niestety, niedostępna w wersji polskiej. Apka świetnie nadaje się do odrabiania zadań domowych. Jest czymś więcej, niż zwykły kalkulator. Potrafi obliczyć skomplikowane zadania z matematyki, fizyki, chemii i biologii.

Photo Editor – Beauty Camera & Photo Filters – popularność aplikacji nie powinna nikogo dziwić. Dla wielu osób udostępnienie zdjęcia bez wcześniejszej edycji jest grzechem. Photo Editor oferuje najróżniejsze opcje poprawiania fotek i filtry, których nie znajdziemy w podobnych apkach.

Boomerang – to wydana przez Cartoon Network aplikacja dla najmłodszych. Pozwala oglądać animacje z ulubionymi bohaterami seriali, segregować produkcje wg postaci i tytułów. W bazie znajduje się wiele produkcji, które wyświetlane były w ubiegłej dekadzie – od Scooby-Doo, poprzez Jetsonów aż po Looney Tunes. Aplikacja dostępna wyłącznie po angielsku.

TopBuzz Video: Viral Videos, Funny GIFs &TV shows – ludzie nieustannie szukają rozrywki. Od artykułów, poprzez GIF-y i programy telewizyjne. Aplikacja zbiera najciekawsze virale i sprawia, że są dostępne pod ręką.

Yarn – Chat Fiction – pozycja przeznaczona dla osób uwielbiających czytać czyjeś wiadomości. Każda zmyślona historia przedstawiona jest za pomocą grafik przypominających czat. W ten sposób możemy poczuć się jak prawdziwy podglądać i dowiedzieć się nieco więcej na temat fikcyjnych bohaterów.

Przeczytaj więcej
Komentarze