Instagram testuje nowe opcje. Nadchodzi prawdziwa rewolucja

Redakcja
01.12.2017  13:26
Instagram testuje nowe opcje. Nadchodzi prawdziwa rewolucja
Instagram testuje nowe opcje. Nadchodzi prawdziwa rewolucja Fot: Pexels.com

Użytkownicy czekali na nie bardzo długo.

Najwyraźniej rozpoczęły się pierwsze testy zupełnie nowych funkcji w aplikacji Instagram. Nie zostały one oficjalnie zapowiedziane, dlatego nie wiadomo, które z nich pojawią się w aktualizacji. Na ciekawe wzmianki w kodzie natrafił serwis thenextweb.com.

Zupełną świeżością będzie przycisk Regram, który umożliwia udostępnianie już opublikowanych zdjęć innych użytkowników. Do tej pory wymagana była do tego zewnętrzna aplikacja, nie mająca związku z Instagramem. Hakerzy często wykorzystywali ten brak na tworzenie apek wykradających dane i hasła do logowania.

Kolejnym rozwiązaniem ma być m.in. archiwizacja Instagram Stories. Wszystkie nakręcone historie będą zapisywać się na później, aby bez problemu oglądać je po ponad 24 godzinach. Inną nowością są listy najbliższych znajomych, którym można udostępniać swoje zdjęcia i filmy.

 

Wyszukiwanie animacji

Fani animacji GIF również znajdą coś dla siebie. Pojawi się specjalna wyszukiwarka do przeszukiwania Instagrama w celu znalezienia najlepszych GIF-ów. To oznacza, że dodana zostanie opcja udostępniania takich plików na swoim profilu. Obecnie system ten wygląda dość ubogo, co jedynie potwierdza wczesny etap rozwoju funkcji.

Nowe rozwiązania są nieuniknione, ponieważ aplikacja Facebooka wciąż stara się walczyć ze Snapchatem. Mark Zuckerberg w przeszłości chciał zakupić żółtą apkę z duszkiem, ale jej właściciele odmówili. Od tego czasu niemal identyczne funkcje pojawiają się na Instagramie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze