Nadchodzi „Złotówa”. Aplikacja pomoże w walce z nieuczciwymi taksówkarzami

Redakcja
16.10.2017  15:17
Nadchodzi Złotówa. Aplikacja ma pomóc w walce z nieuczciwymi taksówkarzami
Nadchodzi Złotówa. Aplikacja ma pomóc w walce z nieuczciwymi taksówkarzami Fot: East News

Dokładnie sprawdzi szczegóły przejazdu, aby klient nie został oszukany.

Powstała aplikacja mająca na celu walkę ze "złotówami". Telefon dokładnie przeliczy trasę i określi koszt przejazdu. Każde oszustwo zostanie szybko wykryte. Autorem apki jest użytkownik Wykop.pl o ksywce TaxiBuster.

Nikt nie lubi być oszukiwany podczas zakupu jakiejś usługi. Często zdarza się jednak, że klient nie ma możliwości dokładnego upewnienia się, że nie doszło do przekrętu. Tak jest w przypadku jazdy taksówką, kiedy to od kierowcy zależy jaką trasę wybierze i jak duży będzie wynik na liczniku.

Zawsze to jest jakaś ogólna informacja, czy taksówkarz zamierza nas zrobić w wała. Mam nadzieję, wśród wszystkich wykopków znajdzie się chociaż jeden, który jakiś tam hajs zaoszczędzi – komentuje autor aplikacji (wykop.pl).

 

Nie daj się zrobić w balona

„Złotówa” ma pomóc w udowodnieniu swojej racji. Aplikacja wskaże dokładne położenie na mapie, najlepszą trasę dojazdu i narysuje drogę, którą wybrał taksówkarz. Co więcej, GPS automatycznie policzy przebyte kilometry i biorąc pod uwagę ustaloną stawkę, poda łączny koszt przejazdu.

Społeczność serwisu Wykop.pl przyjęła nowy program na smartfony dość entuzjastycznie, choć nie brakowało również sceptyków oraz paru gorzkich słów.

Uuu... taksiarze cię znienawidzą - stwierdził użytkownik o nicku kapuczina_corki_somsiada.

Czyli robi to samo co Google Maps? No naprawdę genialne... - powątpiewa prosiaczek.

Aplikacja nie uwzględnia opłaty postojowej, którą nalicza się w korkach. Nie uwzględnia także stref, gdzie poruszają się taksówki - zauważył devcover.

Praca nad apką zajęła mi dość dużo czasu, wydałem pierwszą wersję i chciałem zobaczyć, czy ludzie będą chcieli w ogóle korzystać. Aplikacja już zlicza takie rzeczy jak postój podczas trasy, kwestia odpowiedniego wyliczenia tego w aktywności summary. Doczytam, poszukam, zamieszczę info wg czego robię wyliczenia i będę wyliczał :) - zapewnił twórca aplikacji "Złotówa" na forum Wykop.pl.

Apka dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu Google Play na telefony z systemem Android. Wystarczy wpisać „złotówa” w wyszukiwarkę i wybrać aplikację z czarną ikoną.

Udanej jazdy. ;-)

Przeczytaj więcej
Komentarze