Pluszowy miś od Apple. Wirtualna rzeczywistość dla dzieci

Redakcja
05.10.2017  15:44
Pluszowy miś od Apple. Wirtualna rzeczywistość dla dzieci
Pluszowy miś od Apple. Wirtualna rzeczywistość dla dzieci Fot: YouTube.com/Seedling

Połączenie tradycyjnej zabawy z nowoczesną technologią.

Wirtualna rzeczywistość nie jest zarezerwowana jedynie dla dorosłych. Już teraz dzieci mogą skorzystać z zabawek przyszłości. Dowodem na to może być specjalny pluszowy miś, który wchodzi w interakcje z urządzeniami na systemie iOS.

Miś Parker, bo tak nazywa się zabawka, ma posłużyć nie tylko do przytulania, ale również do interaktywnych zabaw. Jak podaje portal theverge.com, pluszak wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną dzięki specjalnym nakładkom, które można przyczepić do jego brzucha. Każda nakładka jest skanowana przez urządzenie mobilne, które wyświetla odpowiednią animację i grę.

 

Tak jest w przypadku nakładki imitującej rentgen. Na ekranie tabletów dzieci mogą dopasowywać kości o określonym kształcie do wyznaczonego dla nich miejsca. Małego pacjenta można zbadać, sprawdzić bicie serca i podać lekarstwo. To świetny sposób na rozwój kreatywności i wyobraźni dzieci.

Zabawkę można kupić w cenie 59,95 dolarów, czyli 220 złotych. Miś dostępny jest na oficjalnej stronie Apple oraz w niektórych sklepach fizycznych. Za projekt odpowiada firma Seedling.

Zobacz jak działa Parker Teddy Bear:

Przeczytaj więcej
Komentarze