Tak Messenger radził sobie w 2017 roku. Statystyki liczone w miliardach

Karol Decka
18.12.2017  09:51
Tak Messenger radził sobie w 2017 roku. Statystyki liczone w miliardach
Tak Messenger radził sobie w 2017 roku. Statystyki liczone w miliardach Fot: Flickr.com/Kārlis Dambrāns

To bez wątpienia najpopularniejszy komunikator.

Koniec grudnia to czas, w którym wiele firm publikuje w internecie podsumowanie swojej działalności. Można było już sprawdzić najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2017 roku, a teraz nadeszła pora na przyjrzenie się, jak Messenger wygląda w liczbach. Wyniki robią wrażenie, ponieważ większość danych liczona jest w miliardach.

Jak podaje serwis socialmediatoday.com, przedstawiciele Facebooka opublikowali oficjalne statystyki na temat swojego produktu. Aplikacja spodobała się 1,3 miliarda użytkownikom, którzy każdego dnia prowadzili łącznie 7 miliardów rozmów. To prawie tyle samo, co liczba ludności na Ziemi – w 2015 roku było to około 7,2 miliardów ludzi. Dziennie rozpoczynano około 260 milionów konwersacji.

Messenger
Messenger Fot: newsroom.fb.com

Więcej rozmów wideo

Messenger umożliwia również rozmowy z użyciem wideo. Stale rozwijana funkcja doczekała się wielu opcji, które zachęcają internautów do korzystania z tej formy kontaktu. Dowodem na jej popularność jest fakt, że liczba prowadzonych wideo-rozmów wzrosła dwukrotnie. Łącznie wykonano 17 miliardów połączeń z użyciem kamerki.

Jak pokazują dane, posiadacze konta na Messengerze lubią rozmawiać w grupach. Wspólne dyskusje doprowadziły do utworzenia 2,5 miliona grupowych czatów, w których średnio uczestniczyło około 10 osób. Największą aktywność zanotowano w Walentynki, Dzień Matki oraz Sylwestra.

Emoji

Emotikony i ruchome obrazki

Oprócz standardowych sposobów komunikacji słownej lub wideo, postawiliśmy również na emoji i GIF-y. W 2017 roku wysłaliśmy łącznie 500 miliardów emotikonek, 18 miliardów ruchomych obrazków i 11 miliardów reakcji na wiadomości. Najpopularniejszym znakiem było „haha”.

W 2018 roku wynik może się nieco obniżyć. Wszystko za sprawą wciąż rosnących wymagań aplikacji, które związane są z wciąż wprowadzanymi nowościami. Nie wszystkie rozwiązania spodobają się użytkownikom, dlatego wybierają oni alternatywny sposób komunikacji. Wśród nowych opcji można znaleźć m.in. transmisję gier na żywo.

Przeczytaj więcej
Komentarze