Microsoft ulepsza swój produkt. Koniec z utratą zdjęć i dokumentów

Karol Decka
15.01.2018  16:22
Microsoft ulepsza swój produkt. Koniec z utratą zdjęć i dokumentów
Microsoft ulepsza swój produkt. Koniec z utratą zdjęć i dokumentów Fot: East News

To dobry sposób, aby przyciągnąć nowych użytkowników.

Trzymanie plików w chmurze było niegdyś technologiczną nowinką, dzisiaj wiele osób korzysta z tej formy przechowywania danych. Największe firmy ścigają się w tym, aby zdobyć jak najwięcej użytkowników. Nic więc dziwnego, że Microsoft zamierza dodać funkcję przywracania usuniętych dokumentów, aby zyskać przewagę przed Dyskiem Google i DropBoxem.

Póki co brakuje szczegółowych informacji na ten temat. Nowość dostrzeżono jako ciekawostkę podczas pokazu w San Diego. W prezentacji pokazano, że odzyskiwanie danych dostępne będzie w dowolnym momencie, a nie tak jak teraz – 30 dni po usunięciu. Nie wiadomo też, czy funkcja objęta będzie dodatkową opłatą.

ezgif.com-gif-maker

Ochroni przed atakiem

Serwis techradar.com zwraca uwagę na fakt, że ulepszona wersja przywracania usuniętych dokumentów i zdjęć może pojawić się wyłącznie w ofercie biznesowej, której koszty znacznie wyższe, niż w przypadku pakietów dla standardowego użytkownika.

Zdaniem ekspertów, takie rozwiązanie może pomóc w zmniejszaniu szkód wyrządzanych przez hakerów i złośliwe wirusy. Usunięte pliki w łatwy sposób zostaną przywrócone przez dysk w chmurze, a właściciel nie będzie musiał martwić się utratą dostępu do ważnych danych.

Przywracanie plików w OneDrive nadejdzie w ciągu kilku tygodni. Przywracanie plików z dowolnego czasu. Świetne do pozbierania się po wirusach - napisał bloger Ryan Schouten.

Zagłosuj

Czy korzystasz z przechowywania danych w chmurze?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze