Prezent od Facebooka na walentynki. Na Messengerze pojawiła się nowa funkcja

Magdalena Barszczak
14.02.2018  09:57
Niespodzianka od Facebooka na walentynki. Zakochani dostaną coś specjalnego
Niespodzianka od Facebooka na walentynki. Zakochani dostaną coś specjalnego Fot: Flickr.com/We Are Social

Firma Marka Zuckerberga przygotowała dla użytkowników niespodziankę.

Na Messengerze pojawiły się nowe funkcje specjalnie z okazji dnia zakochanych. Jak informuje portal digitaltrends.com, nie są one dostępne dla wszystkich, a dla tych, którzy 14 lutego zdecydują się ogłosić swój związek na Facebooku.

W momencie, gdy relacja zostanie oficjalnie potwierdzona, pojawi się specjalne okno rozmowy między partnerami. Uczucie będzie można wyrazić na wiele sposobów za pomocą ikonek i funkcji, które w walentynki staną się dostępne dla użytkowników.

Jak Facebook uczci nowy związek? W chwili, gdy status potwierdzi wybranek bądź wybranka, ich oczom ukaże się animacja z ulatującymi w górę sercami. Domyślną ikonką chatu będzie emoji z sercami zamiast oczu. Poza tym ukochana osoba zostanie przesunięta na samą górę listy dostępnych osób.

Statystyki nie kłamią

W ubiegłym roku walentynki były jednym z najbardziej aktywnych dni pod względem korzystania z Messengera. Firma Zuckerberga postanowiła więc sprawdzić, jakie romantyczne zachowania towarzyszyły użytkownikom.

Facebook ustalił, że w piątce najczęściej używanych na Messengerze emotikonów są te związane z miłością – serce, twarz z sercami w miejscu oczu i buźka wysyłająca całusa

Dla tych, którzy także w tym roku poczują potrzebę dzielenia się przeżyciami z ukochaną osobą, przygotowano również walentynkowe naklejki na zdjęcia, które doskonale pasują do romantycznych wyznań.

Facebook wciąż stara się wprowadzać nowe funkcje i kolejne ulepszenia. Internauci, którzy jeszcze nie mogą potwierdzić związku w serwisie, być może z jego pomocą znajdą miłość. Jak informowaliśmy we wrześniu, firma Zuckerberga testuje i taką opcję.

Niespodzianka od Facebooka na walentynki
Niespodzianka od Facebooka na walentynki Fot: Facebook.com

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Potwierdzisz swój związek na Facebooku w walentynki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze