Rewolucja w ściąganiu filmów. Ten program pobrano ponad milion razy

Karol Decka
09.01.2018  12:27
Rewolucja w ściąganiu filmów. Ten program pobrano ponad milion razy
Rewolucja w ściąganiu filmów. Ten program pobrano ponad milion razy Fot: Pexels.com

Oglądanie wideo z torrentów nigdy nie było tak proste.

Program powstał w 2015 roku i od tamtej pory wzbudza podziw wśród internetowych piratów. Na początku projekt dostępny był jako rozszerzenie do przeglądarki, a w 2018 roku doczekał się pełnoprawnej wersji na komputery. Możliwości WebTorrent jest wiele, ale najważniejszą z nich jest możliwość oglądania filmów już w trakcie ściągania. Po udanym seansie wystarczy usunąć plik.

WebTorrent Desktop działa z takimi technologiami jak AirPlay, Chromecast oraz DLNA, co oznacza, że w łatwy sposób można przenieść wideo na dowolny ekran, w tym na telewizor. W dużym uproszczeniu - oglądanie filmów z internetu nie wymaga już czekania na pobrane dużego pliku. Teraz wszystko dzieje się „w locie”, przekonał się o tym ponad milion użytkowników, którzy pobrali program.

WebTorrent
WebTorrent Fot: webtorrent.io

Internetowa zbiórka

Jak podaje serwis torrentfreak.com, twórca aplikacji, Feross Aboukhadijeh, rozwija ją wyłącznie w swoim wolnym czasie. Niestety, ostatnio ma go mniej, przez co uruchomił zbiórkę w serwisie Patreon. Pieniądze mają pozwolić mu na zwiększenie ilości czasu poświęcanego na ulepszanie programu. Obecnie wspiera go łącznie 61 osób, które miesięcznie przekazują Ferossowi ponad 2,2 tys. dolarów, czyli około 7,7 tys. złotych.

Feross zapewnia, że jego dzieło będzie wciąż dostępne za darmo, aby wszyscy internetowi piraci mogli do woli pobierać i oglądać wybrane przez siebie filmy. Zbiórka ma na celu przyspieszenie prac nad rozwojem aplikacji, a nie chęć zarobienia na jej fanach.

Zagłosuj

Czy pobierasz filmy z internetu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze