YouTube może wkrótce zaskoczyć. Aplikację czeka przełom [NOWE OPCJE]

Karol Decka
15.01.2018  11:53
YouTube może wkrótce zaskoczyć. Nowe opcje trafią do aplikacji
YouTube może wkrótce zaskoczyć. Nowe opcje trafią do aplikacji Fot: Pixabay.com

Koniec z uporczywymi reklamami i dziwnymi filmami.

Najnowsza aktualizacja aplikacji YouTube zawiera ciekawe informacje w swoim kodzie. Użytkownicy zajmujący się sprawdzaniem „zaplecza” apek dotarli do danych na temat planowanych opcji. Oprócz „dark mode”, czyli opcji przyciemnienia białego tła, wykryto zupełnie nowe usprawnienia – tryb incognito i lepsze pomijanie reklam.

Od jakiegoś czasu wszystkie wyświetlane filmy zapisują się w historii oglądania na koncie Google. W ten sposób inteligentny system YouTube ma sprawniej podpowiadać nam wideo, które prawdopodobnie nas zainteresują. Niestety, nie wszyscy mają ochotę na śledzenie całej swojej aktywności w serwisie. Jak podaje komputerswiat.pl, rozwiązaniem tej kwestii ma być tryb prywatności znany z Google Chrome.

Incognito

Wystarczy gest palcem

Kolejną funkcją nadchodzącą w przyszłości jest możliwość pomijania reklam za pomocą jednego gestu. Obecnie użytkownicy muszą przycisnąć odpowiedni komunikat na ekranie, aby przełączyć reklamę przed filmem. Wkrótce wystarczyć będzie prosty ruch palcem, aby wrócić do uruchomionego wideo.

Data wprowadzenia usprawnień nie jest znana, ponieważ oficjalnie nie zostały zapowiedziane przez Google. Wiadomo o nich jedynie dzięki pozostałościom w kodzie aplikacji. Programiści mogą w dowolnym momencie porzucić pomysł i zrezygnować z dodania trybu incognito lub pomijania reklam.

darkmode
darkmode Fot: androidpolice.com
Zagłosuj

Czy słuchasz muzyki na YouTube?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze