Facebook będzie zbierać nagie zdjęcia użytkowników. To dla ich własnego dobra

Redakcja
02.11.2017  15:54
Facebook będzie zbierać nagie zdjęcia użytkowników. To dla ich własnego dobra
Facebook będzie zbierać nagie zdjęcia użytkowników. To dla ich własnego dobra Fot: East News

Nowy system ma uchronić przed niechcianą publikacją.

Nowy projekt twórców Facebooka ma chronić użytkowników przed niechcianą publikacją nagich zdjęć. Opcja wymaga wcześniejszego przesłania fotografii do obsługi serwisu, która ma następnie skanować portal w poszukiwaniu podobnych publikacji. Pomysł zbiera zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

W języku angielskim zjawisko nazywane jest „revenge porn”, czyli dosłownie mówiąc „golizna z zemsty”. Niestety, takie działania stają się coraz bardziej popularne, dlatego Facebook zdecydował się z tym walczyć. Jak podaje serwis mashable.com, system ma sprawdzać nadesłany obraz, aby specjalny algorytm mógł zapobiegać przed publicznym udostępnieniem kopii tego zdjęcia np. przez partnera, który nie może pogodzić się z rozstaniem.

Facebook chce nam pomóc

Pierwszym krajem, w którym ma zacząć działać funkcja jest Australia. Julie Inman Grant z organizacji e-Safety Commissioner zachęca, aby przesłać swoje „seksowne fotki” do Facebooka i w ten sposób uchronić się przed wyciekiem zdjęć, bowiem co raz znalazło się w internecie, nigdy już z niego nie zniknie.

Jeśli ktoś będzie próbować udostępnić zdjęcie, które będzie miało taki sam wirtualny odcisk, system uniemożliwi publikację – powiedziała Julia Grant z e-Safety Commissioner (thesun.co.uk).

Julie zapewnia, że zdjęcia nie będą przechowywane. Nadesłany obraz jest analizowany przez sztuczną inteligencję, która zapisuje odpowiednie informacje, aby następnie szuka podobnych obrazów na podstawie pozyskanych danych.

Jeśli pomysł się przyjmie, Facebook rozszerzy usługę o kolejne kraje.

Przeczytaj więcej
Komentarze