Facebook i podsłuchiwanie użytkowników. Zaskakujący test zarejestrowany na wideo

Redakcja
31.10.2017  11:17
Facebook i podsłuchiwanie użytkowników Zaskakujący test zarejestrowany na wideo
Facebook i podsłuchiwanie użytkowników Zaskakujący test zarejestrowany na wideo Fot: Pexels.com

Temat od wielu lat nieustannie powraca.

W sieci wrze odkąd przedstawiciel Facebooka zaprzeczył, jakoby serwis społecznościowy podsłuchiwał użytkowników. Wielu internautów ma odmienne zdanie, dlatego uważają komentarz pracownika za kłamstwo. Opcję przetestowało małżeństwo, a wyniki szokują.

Rob Goldman, wiceprezes działu ds. reklamy zapewnia, że Mark Zuckerberg nigdy tego nie robił i nie zamierza takiej opcji wprowadzać. Jak informuje pclab.pl, swój komunikat opublikował za pomocą krótkiego wpisu w serwisie Twitter, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę wokół tematu.

Sprawę zbadało małżeństwo. Przez kilka dni rozmawiali na temat, którego nigdy wcześniej nie poruszali w swoim domu. Toczyli dyskusje o kociej karmie, gdy w pobliżu znajdował się iPhone, aby zbadać, czy urządzenie zbiera wybrane słowa. Rezultat opublikowali na YouTube.

Zajmuje się reklamami na Facebooku. Nie używaliśmy i nigdy nie będziemy używać Waszych mikrofonów w celu wyświetlenia reklam. To po prostu nie jest prawda - napisał Rob na swoim profilu w serwisie Twitter.

Zaskakujący wynik

Okazało się, że strumień wiadomości na Facebooku zaczął wyświetlać reklamy związane z futrzakami, odpowiednim karmieniem zwierząt i najlepszą karmą dla kotów. Autor filmu wyjaśnił, że nikt wcześniej nie odwiedzał stron związanych z tym tematem, a para nie posiada kotów.

Fakt, że aplikacja Facebooka prawdopodobnie nasłuchuje właścicieli smartfonów nie jest nowym odkryciem. Już wcześniej pojawiły się pierwsze doniesienia o wysokim prawdopodobieństwie wyświetlania reklam na podstawie zarejestrowanych słów kluczowych. Wciąż jednak mit pozostawał bez oficjalnego komentarza.

Zobacz wideo nagrane przez parę:

Przeczytaj więcej
Komentarze