Hakerzy zaatakowali klinikę plastyczną. Oprócz zdjęć celebrytów, jest rodzina królewska

Redakcja
24.10.2017  16:42
Hakerzy zaatakowali klinikę plastyczną Oprócz zdjęć celebrytów jest rodzina królewska
Hakerzy zaatakowali klinikę plastyczną Oprócz zdjęć celebrytów jest rodzina królewska Fot: East News

Szykuje się skandal na wielką skalę.

W obecnych czasach wiele danych przetrzymuje się w tzw. chmurze. Zdjęcia, pliki i różne informacje trafiają prosto do internetu, aby zapewnić im trwałość. Niestety, czasami wirtualna baza danych zostaje rozszyfrowana przez hakerów. Tym razem ich celem są celebryci, którzy skorzystali z chirurgii plastycznej.

Mamy terabajty danych. Bazy danych, nazwiska, wszystko. Są tam również zdjęcia rodziny królewskiej – komentują hakerzy w rozmowie z dziennikarzem portalu (thedailybeast.com).

Jak podaje serwis thedailybeast.com, atak jest niezwykle poważny. W ręce przestępców wpadły wrażliwe informacje z bazy kliniki LBPS, w tym nazwiska i dokładnie dane na temat pacjentów. Jeżeli materiały trafią do sieci, na jaw wyjdzie sporo sekretów gwiazd.

Na ostrzu... skalpela

Nie tylko celebryci korzystali z usług londyńskich chirurgów. „Porywacze danych” zapewniają, że są w posiadaniu dowodów na to, że członkowie rodziny królewskiej poprawiali sobie to i owo. Jako dowód przesłali gazecie „The Daily Beast” fragmenty kompromitujących fotografii.

Potwierdzamy, że nasza klinika stała się ofiarą cyber-ataku. Natychmiast podjęliśmy stosowne kroki, aby chronić dane pacjentów i poinformowaliśmy policję. Niestety, po wewnętrznym śledztwie prowadzonym przez naszych ekspertów okazało się, że część danych została skradziona. Staramy się dowiedzieć, jakie dokładnie informacje zostały przejęte – tak brzmi część oficjalnego oświadczenia LBPS (lbps.co.uk).

W wydanym przez klinikę oświadczeniu można przeczytać, że faktycznie doszło do kradzieży. Przedstawiciele przyznali publicznie o włamaniu do bazy danych. Sprawą zajmuje się już policja. Funkcjonariusze będą dokładniej badać ten incydent. Bardzo możliwe, że hakerzy zaproponują kwotę, za którą będzie można odkupić kłopotliwe dla „pięknych i bogatych” zdjęcia.

Przeczytaj więcej
Komentarze