Kolejne próby wyłudzenia danych. Złodzieje przejmują konta na Facebooku

Redakcja
07.11.2017  12:20
Kolejne próby wyłudzenia danych. Złodzieje przejmują konta na Facebooku
Kolejne próby wyłudzenia danych. Złodzieje przejmują konta na Facebooku Fot: Pexels.com

Bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę.

Dane przechowywane na Facebooku są smacznym kąskiem dla internetowych oszustów. Jeśli konto ma dostęp do jakiejś strony lub grupy, jego wartość dodatkowo wzrasta. Nic więc dziwnego, że pojawiają się kolejne próby wyłudzenia hasła.

Tym razem użytkownicy otrzymują fałszywe powiadomienie o zagrożeniu związanym z bezpieczeństwem. Niebezpiecznik.pl podaje, że notyfikacja do złudzenia przypomina jedną z tych, które wysyłane są przez przedstawicieli Facebooka. Tutaj jednak odnośnik przenosi na zewnętrzną stronę.

Sami podajemy im dane

Oszuści stworzyli serwis, który wygląda jak część niebieskiego portalu. Osoba nie ma zatem pojęcia, że znalazła się poza Facebookiem i za chwilę odda komuś swój login oraz hasło do konta. Gdy złodzieje uzyskają potrzebne im dane, natychmiast przejmą wrażliwe informacje, prowadzone strony czy grupy. Jeśli do profilu podpięta jest karta płatnicza, przestępcy mogą nabić na nią ogromne kwoty.

Należy zwrócić uwagę na treść powiadomień i wszystkie opisy, które nie do końca brzmią dobrze po polsku lub zostały napisane „łamanym” angielskim. Serwis niebezpiecznik.pl zaleca uruchomienie dwuetapowej wersyfikacji logowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że profil nie wpadnie w niepowołane ręce.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze