Nowy sposób logowania na Facebooku. Może ingerować w prywatność

Redakcja
02.10.2017  11:59
Nowy sposób logowania na Facebooku. Może ingerować w prywatność
Nowy sposób logowania na Facebooku. Może ingerować w prywatność Fot: Pexels.com

Ta funkcja jest ostatnio popularna wśród technologicznych gigantów.

Najpopularniejszy portal społecznościowy nieustannie się zmienia. Facebook wciąż wprowadza nowe opcje, które mają usprawnić działanie całego serwisu. Oprócz różnych reakcji, interaktywnych komentarzy i ulepszeń, pojawiają się takie rozwiązania jak na przykład logowanie się za pomocą twarzy.

NOWOŚĆ! Facebook pracuje nad rozpoznawaniem twarzy, aby pomóc w zabezpieczeniu Twojego konta.

Skanowanie twarzy

Jak podaje redakcja serwisu thenextweb.com, prawdopodobnie trwają testy nowego rozwiązania, które ma ułatwić odzyskiwanie dostępu do swojego konta. W tym celu aplikacja będzie dokładnie skanować twarz użytkownika i porówna ją z przesłanym wcześniej zdjęciem. Nie wszystkim to odpowiada. Niektórzy twierdzą, że jest to ingerencja w prywatność.

Obecnie brak komentarza ze strony przedstawicieli Facebooka. Chociaż jak można zauważyć, rośnie popularność funkcji poznawania twarzy. Niegdyś opcja ta była dostępna jedynie dla jednostek zajmujących się szukaniem kryminalistów na nagraniach z kamer. Teraz technologia ta dotknie każdego. Apple wprowadził już możliwość odblokowania telefonu w ten sposób w najnowszym iPhone X.

W 2017 roku byliśmy świadkami wielu zmian na tym portalu społecznościowym. Spośród nich można wyróżnić specjalne komentarze oraz zupełnie nową reakcję.

Przeczytaj więcej
Komentarze