Oszuści wyłudzają pieniądze przez telefon. Tak wygląda niebezpieczny SMS

Redakcja
06.11.2017  11:38
Oszuści wyłudzają pieniądze przez telefon. Tak wygląda niebezpieczny SMS
Oszuści wyłudzają pieniądze przez telefon. Tak wygląda niebezpieczny SMS Fot: Pixabay.com / Pexels.com

Należy dokładnie sprawdzić otrzymaną wiadomość.

Naciągacze ponownie próbują okraść ofiary za pomocą telefonu. Użytkownicy otrzymują z pozoru zwykłą wiadomość SMS, która pozwala na wyciągnięcie od nich nawet kilkuset złotych. Portal niebezpiecznik.pl ostrzega przed wzmożoną aktywnością oszustów.

Juz jestem! Numer podany jako nadawca SMSa skonczyl romzawiac. Mozesz oddzwonic. Wiadomosc jest bezplatna, wyslana przez Operatora - tak brzmi treść niebezpiecznej wiadomości (niebezpiecznik.pl).

Wszystko zaczyna się od wiadomości tekstowej nadesłanej na numer właściciela. Sam tekst nie wygląda podejrzanie, jest to informacja o zakończonej rozmowie i możliwości ponownej próby skontaktowania się z nadawcą. Przekręt zaczyna się w momencie, kiedy nieświadoma osoba próbuje oddzwonić na numer, z którego wysłano powiadomienie.

Należy zwrócić szczególną uwagę na dane nadawcy. Jeśli poprzedza go prefiks „+53”, połączenie może wiązać się z dodatkowymi kosztami. W tym przypadku połączenie nawiązywane jest z operatorem na Kubie, a każda minuta kosztuje około 13 złotych. W ten sposób zwykła rozmowa potrafi znacznie zwiększyć rachunek za telefon.

Przeczytaj więcej
Komentarze