Partia Piratów cieszy się dużym zainteresowaniem. Zyskali 10 procent głosów

Redakcja
24.10.2017  13:30
Partia Piratów cieszy się dużym zainteresowaniem. Zyskali 10% głosów
Partia Piratów cieszy się dużym zainteresowaniem. Zyskali 10% głosów Fot: East News

Walczą o wolność udostępniania plików i brak cenzury.

W Czechach powstała nietypowa partia polityczna o nazwie Partia Piratów. To nie morscy korsarze, ale internetowi „przemytnicy” plików. Z pozoru błahy związek stał się właśnie trzecią siłą polityczną w parlamencie.

Partia Piratów uzyskała 10% głosów, przekraczając tym samym próg wyborczy. Jak podaje serwis torrentfreak.com, głównym zadaniem działaczy jest całkowita eliminacja cenzury w internecie oraz walka z cyber-korupcją. Co więcej, posłowie chcą zmienić prawo autorskie tak, aby było bardziej nastawione na nową technologię.

 

Czeska Partia Piratów

Związek nie jest nowością. Aktywnie działa w Czechach już od jakiegoś czasu, naświetlając sprawy związane z cyber-przestępczością i nielegalną wymianą danych. Członkami partii są założyciele portalu z darmowym dostępem do filmów.

Walka o możliwość udostępniania linków do gier i filmów trwa od kilku lat. Serwis instalki.pl dodaje, że Partia Piratów miała już problem z policją, ponieważ śledczy zainteresowali się głoszonymi przez działaczy tezami. Na szczęście, członkowie partii zostali oczyszczeni ze wszystkich zarzutów, bo działali zgodnie z prawem Unii Europejskiej.

Podobne ugrupowania zostały utworzone w Islandii, Szwecji i Niemczech. Czy partii uda się wprowadzić zmiany, za którymi się opowiadają? Czas pokaże.

Przeczytaj więcej
Komentarze