Piraci złamali najnowsze zabezpieczenia gier. FIFA 18 już w sieci

Redakcja
02.10.2017  14:06
Piraci złamali najnowsze zabezpieczenia gier. FIFA 18 już w sieci
Piraci złamali najnowsze zabezpieczenia gier. FIFA 18 już w sieci Fot: EA Sports / mat. prasowe

Nowa technologia miała uchronić oprogramowanie przed hakerami.

Prawie wszystkie wydane niedawno gry komputerowe posiadają zabezpieczenie Denuvo. Specjalnie opracowany system ma zapobiegać tworzeniu nielegalnych kopii oprogramowania. Po wprowadzeniu tego rozwiązania, hakerzy potrzebowali nawet miesięcy, aby skopiować dany tytuł. Niestety, nawet Denuvo ugiął się przed siłą piratów. Zabezpieczenia Total War: Warhammer II i  FIFA 18 zostały złamane.

Pierwsza z wyżej wymienionych gier dostępna była na rynku dopiero kilka godzin, a w internecie już dostępna była jej wersja z nielegalnego źródła. Jak podaje serwis frazpc.pl, niedługo później w podobnej sytuacji znalazła się FIFA 18 od EA Sports, którą złamano w dniu premiery.

Koniec rewolucji?

Obie sytuacje są dowodem na to, że rewolucyjny system Denuvo się już nie sprawdza. Piraci znaleźli sposób na obejście wykorzystywanych w grach zabezpieczeń, a ich wyłączenie przychodzi im z ogromną łatwością.

Nie wiadomo co dalej stanie się z tą technologią. Możliwe, że w przyszłości firmy zrezygnują z wykorzystywania tego typu zabezpieczeń, ponieważ jak widać na przykładzie wyżej – to po prostu nie działa.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze