Użytkownicy serwisu PornHub w niebezpieczeństwie. Doszło do ataku hakerów

Redakcja
11.10.2017  11:38
Hakerzy zaatakowali użytkowników PornHub. Ofiary są nieświadome ataku
Hakerzy zaatakowali użytkowników PornHub. Ofiary są nieświadome ataku Fot: East News

Ludzie nie mają pojęcia, że stali się ofiarami.

Tym razem cyberprzestępcy zaatakowali osoby odwiedzające popularny serwis z pornografią. Użytkownicy PornHub mogli nieświadomie paść ofiarą szkodliwych działań hakerów. Wszystko przez zmieniony skrypt strony.

Głównym celem przestępców było zmuszenie ludzi do pobrania szkodliwego oprogramowania na telefony i komputery. Programiści zamienili standardowe reklamy na komunikat o niedziałającej wtyczce Adobe Flash z prośbą o jej aktualizację. Sprawcy nazywają się KovCoreG Group.

Przejmują kontrolę nad urządzeniem

Serwis proofpoint.com wyjaśnia, że po kliknięciu w „zainfekowane pole”, na urządzenie poszkodowanego pobierane były złośliwe wirusy. Wszystko zostało sprytnie ukryte w szablonie portalu, dlatego zauważenie oszustwa było niemalże niemożliwe. Ludzie nie wiedzieli, że stają się ofiarami.

Ważny jest również fakt, że po instalacji oprogramowania, hakerzy mogą całkowicie przejąć kontrolę nad danym sprzętem. Tym samym bez problemu wyciągną hasła i poufne dane. To nie pierwszy przypadek, w którym ktoś próbuje pozyskać informacje o użytkownikach w celu późniejszej sprzedaży.

Filmy dla dorosłych wydają się być zabawą wolną od zobowiązań, konsekwencji i niechcianych wirusów, ale jak widać, nawet na PornHubie może czaić się niebezpieczeństwo.

laptop przez okno
Przeczytaj więcej
Komentarze