Windows ma chronić przed oszustwem w grach. System wyśle dane do producentów

Redakcja
16.10.2017  11:12
Windows będzie walczyć z oszustwem w grach. Pomoże w tym TruePlay
Windows będzie walczyć z oszustwem w grach. Pomoże w tym TruePlay Fot: East News

Specjalna funkcja ma śledzić działanie programów.

Do internetu wciąż wypływają nowe informacje na temat jesiennej aktualizacji systemu Windows 10. Tym razem możemy dowiedzieć się o utrudnieniach, jakie czekać będą na graczy w Fall Creators Update.

Mowa o opcjach TruePlay oraz Game Monitor. Obie funkcje mają działać w interesie uczciwych graczy, którzy często zmagają się z oszustwami. Microsoft postanowił uprzykrzyć życie wszystkim „cheaterom”, będzie więc monitorować zachowanie niektórych produkcji.

 

Śledzą, monitorują i wysyłają

TruePlay ma uruchamiać gry w specjalnym procesie ochronnym, dzięki czemu zewnętrzne programy nie będą w stanie ingerować w mechanikę rozgrywki. Serwis pclab.pl wyjaśnia, że w ten sposób niemożliwe stanie się ulepszanie postaci lub zwyczajne oszustwo. Z technologii tej skorzysta np. gra Forza, która została wydana jako gra Universal Windows Platform (dostępna na wszystkich wersjach Windowsa).

Game Monitor ma odblokowywać niektóre informacje niedostępne wcześniej dla oprogramowania, aby następnie przesyłać je uruchomionym grom. Taka opcja może służyć jako furtka dla hakerów, którzy poprzez potencjalnie bezpieczny program, będą wyciągać dane nt. komputera użytkownika.

W skrócie oznacza to, że po aktualizacji do Fall Creators Update, Windows 10 będzie monitorować uruchomione gry i wszystkie towarzyszące jej procesy. Wykryje oszustwa i zablokuje ich dokonywanie, dodatkowo wysyłając o tym informację do deweloperów. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Czas pokaże.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze