Microsoft zbiera dane? Windows 10 wymaga podania numeru telefonu

Karol Decka
03.01.2018  13:06
Microsoft 10
Microsoft 10 Fot: East News

Użytkownicy mają problem z instalacją systemu.

Co jakiś czas Microsoft udostępnia nieukończone wersje swojego systemu grupie testerom. Windows 10 o numerze build 17063 oprócz ulepszeń, zawiera zupełnie nową opcję. Użytkownicy zauważyli ją podczas instalacji i są zaniepokojeni, że wkrótce rozwiązanie może pojawić się w ogólnodostępnej aktualizacji.

Mowa o wymogu podania numeru telefonu w czasie instalacji systemu Windows 10. W trakcie kolejnych kroków konfiguracji oprogramowania pojawia się okno, w którym właściciel komputera zostaje poproszony o podanie numeru kontaktowego. Jak dodaje portal phonearena.com, opcja nie spodobała się wielu testerom. Uważają, że jest to próba wyciągania danych od klientów.

Informacje wyświetlające się na ekranie zostały przygotowane w taki sposób, aby wywołać wrażenie konieczności podania danych, ponieważ mogą być niezbędne do kontynuowania procesu wgrywania systemu.

pomin

Opcję można pominąć

Przycisk pomijający ten krok pojawił się u niektórych użytkowników. Można przypuszczać, że opcja jest aktywna po odczekaniu chwili. Niestety, mniej uważni właściciele sprzętów wpiszą pozornie wymagane dane w okienka, aby zakończyć instalację oprogramowania.

Według dostępnego opisu, numer telefonu ma pomóc w dostarczeniu specjalnej aplikacji na urządzenie mobilne. W ten sposób smartfon uzyska możliwość synchronizacji niektórych plików z laptopem lub komputerem. W przyszłości funkcja ma się jeszcze bardziej rozwinąć.

Do tej pory we wszystkich poprzednich wersjach opcja pominięcia wymogu była aktywna.

Zagłosuj

Czy podałbyś / podałabyś Microsoftowi swój numer telefonu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze