Belgia uznała skrzynki z losową zawartością za hazard. Problemy dla producentów gier

Redakcja
23.11.2017  10:07
Belgia uznała skrzynki z losową zawartością za hazard. Problemy dla producentów gier
Belgia uznała skrzynki z losową zawartością za hazard. Problemy dla producentów gier Fot: Blizzard / Zdjęcie z gry Overwatch

Może dojść do zakazu sprzedaży w Unii Europejskiej.

Gry oferujące skrzynki z losową zawartością mogą mieć poważne problemy. Po głośnym sporze dotyczącym Star Wars: Battlefront II, belgijski rząd zbadał temat kupowania bonusów w produktach cyfrowych. Wynik jest jasny i może skutkować zakazem sprzedaży takich tytułów na terenie Unii Europejskiej.

Mieszanie hazardu z grą jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia psychicznego młodych ludzi – powiedział Geens, Minister Sprawiedliwości w Belgii (overlock3d.net).

Kansspelcommissie, komisja ds. hazardu, dopatrzyła się nieprawidłowości w działaniu niektórych funkcji w produkcji Electronic Arts i Blizzarda (Overwatch). Koen Geens, belgijski Minister Sprawiedliwości zapowiedział już, że zaalarmuje Unię Europejską o zagrożeniu, jakie niesie za sobą udostępnianie płatnych „niespodzianek” w grach wideo. Póki co, trwają prace nad zakazaniem takiej opcji na terenie Belgii.

Przeciwko modzie na „skrzynki”

Nie tylko Europejczycy są zaniepokojeni drogą, którą podążają producenci. Sprzeciw wyraził również Chris Lee z Izby Reprezentantów Hawajów. Amerykański polityk uznał takie praktyki za pułapkę na młodych ludzi.

Tego typu skrzynie z zawartością i mikrotransakcje zostały celowo zaprojektowane tak, aby wykorzystywać ludzką psychikę w ten sam sposób, jak robią to kasyna – skomentował Chris Lee w serwisie Reddit (reddit.com).

Wiadomo już, że Electronic Arts zatrzymało sprzedaż bonusowej zawartości na czas nieokreślony. Jak podaje polygon.com, do zniesienia opcji mogli przyczynić się przedstawiciele firmy Disney, którym nie spodobała się negatywna burza wokół Gwiezdnych wojen.

Przeczytaj więcej
Komentarze