Electronic Arts wycofuje opłaty w grze tuż przed premierą. Efekt negatywnych komentarzy

Redakcja
17.11.2017  13:27
Electronic Arts wycofuje opłaty w grze tuż przed premierą. Efekt negatywnych komentarzy
Electronic Arts wycofuje opłaty w grze tuż przed premierą. Efekt negatywnych komentarzy Fot: Electronic Arts / East News

Gracze nie ryby i swój głos mają.

Electronic Arts przez połowę listopada zbierało mnóstwo negatywnych komentarzy na temat gry Star Wars: Battlefront II. Najgłośniejsza sprawa dotyczyła opłat związanych z zakupem dodatkowych bohaterów podczas rozgrywki. Użytkownicy mieli wydawać prawdziwe pieniądze lub osiągnąć cel tradycyjną metodą, co trwało prawie 40 godzin.

Gdy firma zajęła oficjalne stanowisko w tej sprawie wypowiadając się w serwisie reedit.com, jej komentarz stał się najbardziej nielubianym wpisem w historii portalu. Łącznie zebrał ponad 676 tysięcy negatywnych głosów.

Z czasem na oficjalnej stronie gry opublikowano informację, że kwoty zostaną bardziej zbilansowane, ale dociekliwi fani odkryli także spadek wartości nagród otrzymywanych za zdobyte misje. Oznaczało to, że ceny nie spadły, a zaniżono jedynie progi całego systemu bonusów.

Koniec mikrotransakcji?

Jak podaje serwis theverge.com, na kilka godzin przed premierą gry, całkowicie wycofano z niej płatności wymagające wydawania prawdziwych pieniędzy. W oficjalnym oświadczeniu DICE, studia tworzącego Star Wars: Battlefront II, możemy przeczytać bardzo interesujące podsumowanie i wyjaśnienie tej nieoczekiwanej decyzji.

Naszym celem zawsze było stworzenie możliwie najlepszej gry dla Was wszystkich – oddanych fanów serii Gwiezdne wojny i innych graczy. Słyszeliśmy Wasze obawy związane z dawaniem niektórym graczom niesprawiedliwej przewagi. Słyszeliśmy też, że te obawy przyćmiły to, jak świetna jest gra. Taki zabieg nigdy nie był naszym celem. Przepraszamy, że nie zabraliśmy się za to w odpowiedni sposób – powiedział Oskar Gabrielson, producent ze studia DICE (ea.com / techcrunch.com).

Obecnie nie wiadomo, czy jest to stała decyzja. Bardzo możliwe, że producenci pomyślą nad lepszym ustaleniem kwot i nagród za poszczególne osiągnięcia. Sytuacja pokazuje, że gracze wciąż mają prawo głosu i gry tworzy się dla nich.

Przeczytaj więcej
Komentarze