Hitler bez wąsów, brak Nazistów i nowa swastyka. Tak Niemcy cenzurują grę komputerową

Redakcja
31.10.2017  13:00
Hitler bez wąsów. Tak Niemcy cenzurują grę komputerową
Hitler bez wąsów. Tak Niemcy cenzurują grę komputerową Fot: YouTube.com/Censored Gaming

Wiele elementów zostało przedstawione zupełnie inaczej.

Uwagę graczy przykuł niecodzienny zabieg, jakiego dokonano w grze Wolfenstein II: The New Colossus. Twórcy ocenzurowali niemiecką wersję swojego produktu, wycinając z niego wszystkie wątki nawiązujące do Nazistów. Jest niezwykle dziwne, ponieważ główna fabuła opiera się właśnie na historii z II wojny światowej, której Adolf Hitler był nierozłączną częścią.

Głównym bohaterem jest William, Amerykanin z polskimi korzeniami, który stara się przywrócić ład i porządek w zdobytym przez Rzeszę świecie. Wolfenstein II przedstawia alternatywną rzeczywistość, gdzie Nazistom udało się wygrać wojnę i podbić upragnione ziemie.

Hitler kanclerzem, Nazistów nie było

Jak podaje serwis rp.pl, wersja przeznaczona na rynek niemiecki całkowicie wypiera fakt istnienia Hitlera. Męskiej postaci usunięto charakterystyczny wąs, a podwładni zwracają się do niego „mein Kanzler” zamiast „mein Fuhrer”. Co więcej, wszechobecne swastyki zastąpiono nowym, fikcyjnym symbolem.

Gra została stworzona przez studio Bethesda, które ma na swoim koncie takie produkcje jak The Elder Scrolls: Skyrim, Fallout czy DOOM. Najnowszym tytułem jest Wolfenstein II: The New Colossus, wydany jako kontynuacja gry z 1981 roku.

Zobacz wideo-porównanie:

Przeczytaj więcej
Komentarze