Mario Odyssey, DOOM i nowe Pokemony. Nowości na Nintendo

Redakcja
14.09.2017  16:16
Mario Odyssey i nowe Pokemony. Podsumowanie Nintendo Direct
Mario Odyssey i nowe Pokemony. Podsumowanie Nintendo Direct Fot: YouTube.com/Nintendo

Prezentacja japońskich twórców aż pękała w szwach od nowości, które pojawią się w najbliższym czasie.

Fani produktów Nintendo z pewnością są zadowoleni po minionej prezentacji Nintendo Direct. W cyklicznym wideo informacyjnym przedstawiono produkcje, które wkrótce (lub tuż po zapowiedzi) trafią na sprzęt Nintendo Switch oraz Nintendo 3DS.

Różnorodność i bogaty wybór nowych tytułów udowadnia, że przedsiębiorstwo z Kioto nie ma zamiaru zrezygnować z leciwego już 3DS’a i wbrew wszystkim sceptykom, nieustannie publikuje nowe produkcje przeznaczone dla tej konsoli. Warto też pochwalić ogromne wsparcie dla nowszej konsoli Switch. Wciąż wzbogacająca się oferta ma zachęcić graczy do kupna najnowszego sprzętu japońskiej firmy.

Super Mario Odyssey - Switch

Wiadomo też nieco więcej na temat wyjątkowej przygody Mario, która zadebiutuje pod koniec 2017 roku. Wąsaty hydraulik będzie przemierzać różne krainy, aby ocalić księżniczkę Peach i jej magiczną tiarę. W walce z wrogimi bohaterami pomoże mu wesoły duch, który opętał czapkę Mario. Razem postarają się zwyciężyć zło oraz uratować jasnowłosą pannę i siostrę „czapkowego” duszka.

W sprzedaży pojawi się specjalny pakiet Nintendo Switch z grą i unikatowym kolorem kontrolerów. Premiera zestawu zapowiedziana została na 27 października.

DOOM i Wolfenstein II - Switch

Wcześniej zapowiadano, że Bethesda wyda w 2017 roku niezapowiedzianą grę. DOOM i Wolfenstein II: The New Colossus znane są wielu graczom innych konsol, ale do tej pory pozostawały niedostępne dla posiadaczy Nintendo Switch. Teraz ma się to zmienić - pierwsza gra pojawi się jeszcze w tym roku, druga w 2018 roku.

 

Pokemon Ultra Sun i Ultra Moon – 3DS

W listopadzie 2017 roku na rynku pojawi się kontynuacja gry Pokemon Moon i Pokemon Sun. Ulepszona wersja zawiera dodatkowe lokacje, nowe opcje rozgrywki oraz nieco inną fabułę. Część historii przedstawiono w krótkim zwiastunie, na którym zaprezentowano również dwa nowe stworki: UB Assembly oraz UB Burst i nową formę wilka nazywanego Lycanroc.

Xenoblade Chronicles 2 - Switch

Zaprezentowano nowy zwiastun nadchodzącej gry Xenoblade Chronicles 2, która zadebiutuje 1 grudnia 2017 roku. Pokazano świat przedstawiony grze oraz wielkie, mityczne bestie. Wyjaśniono działanie broni i zaserwowano drobne wprowadzenie do fabuły.

Pokemon Gold i Silver – 3DS

Nintendo lubi opierać się o nostalgię, dlatego przygotowano reedycje gier z 1998 roku, które oryginalnie pojawiły się na handheld Game Boy i Game Boy Color. Teraz tę samą przygodę będzie można przeżyć na Nintendo 3DS. Oba tytuły będą dostępne w wersji cyfrowej, a Europejczycy otrzymają możliwość zakupu kolekcjonerskich pudełek z kodem w środku. Co więcej, posiadacze Pokemon Moon i Pokemon Sun otrzymają dodatkowo w prezencie specjalnego Pokemona Celebii.

Oprócz wielkich nowości pokazano darmową zawartość, która pojawi się grach Splatoon 2 i ARMS, zapowiedziano mnóstwo gier indie na Nintendo Switch oraz specjalną kompilację gier z Mario w roli głównej. Warto wspomnieć, że nieoczekiwanie biblioteka gier na Nintendo 3DS wzbogaci się o Minecrafta zawierającego zarówno tryb przetrwania, jak i tryb kreatywny. The Elder Scrolls V: Skyrim dostępne będzie od 17 listopada na Nintendo Switch.

Zobacz prezentację Nintendo Direct ponownie:

Przeczytaj więcej
Komentarze