Minecraft zmieni się nie do poznania. Przepiękna grafika i nowa rozgrywka

Redakcja
20.11.2017  12:49
Minecraft zmieni się nie do poznania. Przepiękna grafika i nowa rozgrywka
Minecraft zmieni się nie do poznania. Przepiękna grafika i nowa rozgrywka Fot: YouTube.com/Xbox

Świat kwadratowych klocków nie będzie już taki sam.

Minecraft od lat cieszy się ogromną popularnością. Wiele dzisiejszych sław w serwisie YouTube zaczynało swoją przygodę od udostępniania nagrań właśnie z tej gry. Ogromny świat, niezliczona ilość kombinacji i możliwości stworzenia nowych klocków i nieograniczona wolność w budowaniu. Teraz życie fanów zmieni się na lepsze, ponieważ twórcy znacznie ulepszą grafikę.

Jak podaje portal komputerswiat.pl, specjalna paczka „Super Duper Graphics Pack” ma odświeżyć wygląd całej gry. Zmianom ulegną postacie, otoczenie i zwierzęta. Tradycyjne, pikselowe sześciany zyskają nowe tekstury, które nadadzą im większej głębi. Nadejście rozszerzenia zwiastuje muzyczne wideo opublikowane na oficjalnym kanale Xbox.

 

Nie zwalniają tempa

Pomimo upływu lat, wydany w 2009 roku Minecraft rośnie w siłę, stale udoskonalając rozgrywkę i wprowadzając darmową zawartość. Wkrótce rozszerzeniu ulegnie część związana ze środowiskiem wodnym. Oceany wypełni rafa koralowa, wraki statków, tropikalne ryby i inne morskie żyjątka.

Nowości zawitają do gry w 2018 roku. Wtedy też dostępna będzie wersja na konsolę Nintendo Switch, a wszystkim graczom udostępniona zostanie możliwość wspólnej gry, niezależnie od platformy. Możliwe, że zabieg ten jeszcze bardziej zbliży do siebie społeczność „klockowych” budowniczych.

Zobacz zwiastun graficznego pakietu do gry „Minecraft”:

Przeczytaj więcej
Komentarze