Pikachu niczym Sherlock. Wiadomo, kiedy powstanie aktorski film kinowy

Redakcja
16.10.2017  15:53
Pikachu niczym Sherlock. W Londynie rozpoczęły się zdjęcia do filmu
Pikachu niczym Sherlock. W Londynie rozpoczęły się zdjęcia do filmu Fot: YouTube.com/CommunityGame

Żółta mysz rozwiąże kryminalne tajemnice miasta.

Sympatyczny i rażący prądem stworek to najlepiej znana maskotka serii Pokemon. W każdej grze wyłamującej się z kanonicznej serii przygód trenerów na konsolach, główna rola przypada zawsze wesołej myszy. W 2016 roku ten towarzyski bohater wcielił się w postać detektywa w japońskiej grze "Great Detective Pikachu" (名探偵ピカチュウ). Teraz pojawi się na dużym ekranie.

Na początku 2018 roku w Londynie ruszą zdjęcia do aktorskiego filmu z małym „Szerlockiem”, tak podaje serwis nme.com. Reżyserem będzie Rob Letterman. Prawa do tytułu w lipcu 2016 nabyła wytwórnia Legendary Pictures, znana chociażby z takich hitów jak: „Interstellar”, „Pacific Rim: Rebelia”, „Kong: Wyspa Czaszki” czy „Warcraft” i  „300”.

 

Ogromna popularność w Japonii

Gra pełna zagadek w szybkim tempie zyskała popularność w Kraju Kwitnącej Wiśni. Główną postacią był Tim Goodman oraz jego kompan Pikachu, którzy wspólnie rozwiązywali tajemnice innych Pokemonów i ich właścicieli. Żółty ulubieniec trzymał w łapce szkło kontaktowe, a na głowie nosił czapkę. Wyglądał jak prawdziwy Sherlock Holmes.

Data premiery filmu z Pikachu nie została jeszcze ujawniona.

Zobacz zwiastun gry o podobnej tematyce:

Przeczytaj więcej
Komentarze