Polski gracz chciał popełnić samobójstwo podczas streamingu. Reakcja internautów była natychmiastowa

Redakcja
10.11.2017  10:06
Polak uratowany dzięki graczom z Niemiec i Islandii. Chciał popełnić samobójstwo
Polak uratowany dzięki graczom z Niemiec i Islandii. Chciał popełnić samobójstwo Fot: East News

Trzy kraje pracowały wspólnie, aby uratować chłopaka.

Młody mężczyzna z okolic Myślenic transmitował swoją grę na żywo w serwisie do streamingu online Twitch. W pewnym momencie powiedział, że chce skończyć ze swoim życiem. Szybka reakcja widzów zza granicy pozwoliła na wysłanie pomocy do chłopaka.

Twitch służy do pokazywana swojej rozgrywki na żywo. Każdy może oglądać swoją ulubioną grę i komentować ją z innymi użytkownikami na specjalnym czacie. Tym razem, zamiast transmisji z gry EVE Online, obserwujący zobaczyli wyznanie 28-latka. Mieszkaniec miejscowości w powiecie myślenickim chciał popełnić samobójstwo, o czym poinformował oglądających.

Jak podaje serwis krakow.wyborcza.pl, na niepokojącą wiadomość zareagowali pracownicy producenta gier z Islandii, którzy przekazali informację odpowiednim organom. Również fanka z Niemiec zaalarmowała policję w swoim kraju.

Błyskawiczna reakcja

Biuro Interpolu z Wiesbaden przesłało informację do Komendy Głównej Policji w Warszawie, następnie rozesłano telegram do lokalnych posterunków. Mężczyznę udało się znaleźć w miejscowości pod Myślenicami.

Sytuacja miała miejsce około godziny 1:00 w nocy. Po około trzech godzinach polscy funkcjonariusze byli już na miejscu. Biorąc pod uwagę to, że informacja przedostała się przez kilka komisariatów w różnych państwach, jej powodzenie można nazwać dużym sukcesem – powiedział mł. insp. Sebastian Gleń. (noizz.pl)

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, w jego pokoju znaleziono puste opakowania po lekach. 28-latkiem zajęli się ratownicy medyczni. Rodzice chłopaka byli w tym czasie w domu.

Przeczytaj więcej
Komentarze