Skoki, szybka jazda i wybuchy. W takie Mario VR aż chce się zagrać

Redakcja
20.10.2017  15:02
Skoki, szybka jazda i wybuchy. W takie Mario VR aż chce się zagrać
Skoki, szybka jazda i wybuchy. W takie Mario VR aż chce się zagrać Fot: YouTube.com/Engadget 中文版

Gra wyścigowa jeszcze nigdy nie była tak realna.

Do sieci trafiają nagrania z imprezy, która odbyła się w Japonii. Gracze zainteresowani tematem VR mieli okazję przetestować różne gry oparte na tej technologii. Wśród nich był popularny tytuł na konsole Nintendo – Mario Kart. Ten został jednak specjalnie ulepszony.

To nie była standardowa gra. Co więcej, goście wydarzenia nie mieli do czynienia z tradycyjnym VR, tutaj wirtualna rzeczywistość została wzbogacona o wszelkiego rodzaju odczucia. Przykładem może być gokart poruszający się dokładnie w taki sam sposób, jak pojazd postaci na ekranie. Gracz czuł, że otacza go świat zaprezentowany w Mario.

 

Znamy szczegóły wydarzenia

Wideo zostało udostępnione w serwisie wykop.pl, gdzie zdobyło niemałą popularność. Jeden z komentujących brał udział w podobnym spotkaniu i zdradził nieco szczegółów na temat tego wydarzenia.

Na zdjęciach nie widać, ale ludzi od groma. Same gry to bardziej "VR Experience" niż taka typowa gra. Większość z nich ma różne pierdółki jak: wiatraki, grzejniki, dmuchawy i takie tam do symulacji wiatru czy zmian temperatur. Mario bardzo fajne. Parę minut i po sprawie, ale morda się cieszy cały czas – napisał użytkownik o pseudonimie OneLife (wykop.pl).

Kosz atrakcji to 4440 yenów, czyli około 140 złotych. W tej cenie otrzymywało się 4 bilety w różnych kolorach. Każdemu z kolorów odpowiadała określona lista gier. Uczestnik za jeden bilet, skorzystać tylko z jednego tytułu. Np. czerwone wejściówki upoważniały do wybrania tylko jednej gry z czerwonej listy.

Zobacz wideo z gry w trójwymiarowe wyścigi Mario Kart VR:

Przeczytaj więcej
Komentarze