Tajemnicza komnata pojawiła się w grze, zanim ogłoszono jej odkrycie

Redakcja
06.11.2017  13:59
Tajemnicza komnata pojawiła się w grze, zanim ogłoszono jej odkrycie
Tajemnicza komnata pojawiła się w grze, zanim ogłoszono jej odkrycie Fot: mat. promocyjne / Ubisoft

Producenci postawili na przeczucie, które okazało się być prawdą.

Twórcy gry Assassin’s Creed: Origins dodali do gry sekretne miejsce, którego odkrycie potwierdzono dopiero kilka dni po premierze produkcji. Wszystko wskazuje na to, że niezwykłe zdarzenie nie jest przypadkiem.

Mowa o tajemniczej komnacie w Wielkiej Piramidzie w Gizie. Do początku listopada 2017 roku oficjalnie nie mówiło się o istnieniu pomieszczenia w starożytnej budowli. Tylko badacz Jean-Pierre Houdin sugerował, że takie miejsce może znajdować się w egipskim grobowcu. Możliwe, że zaprezentowane przez grafików rozwiązania zainspirowały archeologów do przyjrzenia się teorii architekta. To nie pierwszy raz, kiedy kosmiczna technologia pomogła w zbadaniu piramid.

Zaufali przypuszczeniom

Serwis forbes.com podaje, że przypuszczenia okazały się być słuszne, a zawarta w grze komnata istnieje naprawdę. Ubisoft zaufał teorii i zbudował lokalizację w swojej produkcji. Nie trzeba było długo czekać, aby środowisko naukowe potwierdziło istnienie nieodkrytej wcześniej części grobowca. Wkrótce mają rozpocząć się pierwsze prace związane ze zbadaniem wnętrza pomieszczenia.

Jak widać, wirtualny świat wyprzedza odkrycia dokonane przez ludzkość. Assassin’s Creed: Origins miało swoją premierę 27 października 2017 roku. Tytuł dostępny jest na konsolę PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC.

Przeczytaj więcej
Komentarze