Trzecia generacja stworków w Pokemon GO. Nadchodzą wielkie zmiany

Redakcja
07.12.2017  15:32
Trzecia generacja stworków w Pokemon GO. Nadchodzą wielkie zmiany
Trzecia generacja stworków w Pokemon GO. Nadchodzą wielkie zmiany Fot: Pokemon.com

Pora ponownie ruszyć w świat i złapać je wszystkie.

Twórcy Pokemon GO wciąż ulepszają grę, aby zatrzymywać przy niej graczy lub przyciągać nowych. Liczne wyzwania czasowe związane ze świętami, Halloween i różne akcje specjalne sprawiają, że gracze częściej uruchamiają aplikację. Tym razem aktualizacja wprowadzi wiele nowości.

Najważniejszą z nich będzie dodanie trzeciej generacji Pokemonów do gry. Łącznie jest to 135 stworków, które będzie można spotkać w okolicy. Część z nich dostępna będzie jedynie podczas specjalnych walk i wydarzeń, ponieważ aż 10 z nich to Pokemony mityczne.

Niantic będzie dodawać nowości stopniowo, aby zwiększona ilość Pokemonów nie wyparła tych, które aktualnie „żyją” w naszym sąsiedztwie. Wprowadzony zostanie system pogody, który umożliwi łapanie „kieszonkowych potworków” w różnych warunkach.

 

Dynamiczna pogoda

Z oficjalnej informacji możemy wyczytać, że pogoda w grze będzie zmieniać się na bieżąco. Jeśli w prawdziwym świecie spadnie śnieg lub zacznie się ulewa, także w wirtualnym otoczeniu zbiorą się chmury. W słoneczne dni ogniste ataki staną się silniejsze, deszcz zakończy się wysypem wodnych Pokemonów, a białe płatki przyciągną lodowe stworzenia.

Nie wiadomo, kiedy aktualizacja wejdzie w życie. Jedyną informacją jest fakt, że gracze mogą wypatrywać zmian w nadchodzących tygodniach. Wprowadzone zostaną stopniowo, zaczynając od startowego trio z regionu Hoenn, którymi są roślinny Treecko, ognisty Torchic i wodny Mudkip.

Trzecia generacja pojawiła się oryginalnie w 2002 roku w grach Pokemon Ruby i Pokemon Sapphire.

Zobacz zwiastun nowości:

Przeczytaj więcej
Komentarze