Twórcy Pokemon GO zabiorą graczy do świata Harry'ego Pottera. Wkrótce premiera

Redakcja
09.11.2017  16:07
Twórcy Pokemon GO zabiorą graczy do świata Harry'ego Pottera. Wkrótce premiera
Twórcy Pokemon GO zabiorą graczy do świata Harry'ego Pottera. Wkrótce premiera Fot: East News

Marzenia wielu fanów wreszcie się spełnią.

Wkrótce każdy będzie mógł zostać czarodziejem. Niantic, firma odpowiedzialna za stworzenie gry Ingress i Pokemon GO, zapowiedziała właśnie nowy projekt. Harry Potter: Wizards Unite, czyli Zjednoczeni Czarodzieje, ma być aplikacją umożliwiającą połączenie otaczającego nas świata z wirtualnym.

Gra będzie zachęcać do wyjścia na zewnątrz ze swoim smartfonem, zwiedzania okolicy i wzięcia udziału w różnych przygodach, jak na przykład szukanie mitycznych stworzeń i spotkania z kultowymi postaciami ze świata magii. Pojawi się możliwość rzucania zaklęć, odkrywania tajemniczych artefaktów oraz podjęcia się kariery czarodzieja - czytamy w oficjalnej zapowiedzi (pottermore.com).

Zupełnie jak w przygodach z Pokemonami, gracz będzie musiał podróżować po okolicy w celu wypełnienia różnych zadań. Obecnie nie są znane szczegóły, ale wiadomo, że gra pojawi się na rynku w 2018 roku.

Warner Bros. planuje więcej tytułów z serii Harry Potter. Powstała specjalna marka skupiająca gry komputerowe, konsolowe i mobilne – Portkey Games. Możemy zatem spodziewać się większej ilości produkcji związanych z magicznym uniwersum.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze