Wielka obniżka ceny gry Star Wars Battlefront II. EA ratuje się jak może?

Karol Decka
18.12.2017  12:44
Wielka obniżka ceny gry Star Wars Battlefront II. EA ratuje się jak może
Wielka obniżka ceny gry Star Wars Battlefront II. EA ratuje się jak może Fot: mat. prasowe / Electronic Arts

Taka okazja może się już nie powtórzyć.

Druga część gwiezdnych potyczek zdobyła niezwykłą popularność. Niestety, o grze nie mówiło się w dobrym świetle. Spory spadek zainteresowania kupnem może być jednym z czynników znacznej obniżki. Nie często zdarza się, że cena wydanej miesiąc wcześniej gry spada prawie o 50 procent.

Tuż przed samą premierą gracze zwrócili uwagę na mikrotransakcje, których koszt był nie do przyjęcia. Przedstawiciele Electronic Arts nie widzieli w tym niczego złego, co spotkało się z ogromną falą krytyki. W sprawę zamieszany był również Disney, właściciel praw do marki „Gwiezdne wojny”, który miał przyczynić się do usunięcia tej funkcji z produktu.

Star Wars Battlefront II

Promocja z okazji premiery

Chociaż gra miała swoją premierę 17 listopada 2017 roku, to miesiąc później można nabyć ją prawie o połowę taniej. Oficjalnie mówi się, że promocja jest ograniczona czasowo i ma związek z wchodzącą do kin ósmą częścią sagi „Gwiezdne wojny”. „Ostatni Jedi” pojawił się na ekranach 13 listopada 2017 roku, wtedy też obniżono cenę gier na PC i konsole.

Liczne wpadki nie powinny przyćmiewać faktu, że Star Wars Battlefront II jest dobrą grą oferującą świetną zabawę w świecie z „Gwiezdnych wojen”. Oprócz trybu wieloosobowego, w tej części dodano również tryb jednego gracza, co pozwala na poznanie historii bohaterki stojącej po ciemnej stronie mocy.

Star Wars Battlefront II można zdobyć za 100 złotych na PC oraz za około 140 złotych na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Przed promocją za tytuł trzeba było zapłacić od 180 złotych za wersję komputerową i od 200 złotych za edycje konsolowe.

Zobacz zwiastun Star Wars Battlefront II:

Przeczytaj więcej
Komentarze