Wielka premiera w sklepach Lidl. Pierwszy raz w Polsce

Redakcja
28.09.2017  09:44
FIFA 18 w Lidlu
FIFA 18 w Lidlu Fot: Electronic Arts / FIFA 18

Nigdy wcześniej sieć nie zdecydowała się na taki ruch.

Popularny dyskont zrobi ukłon w stronę graczy i przygotuje światową premierę gry FIFA 18. Najpopularniejsza seria w Polsce pojawi się na półkach w sklepach Lidl.

Lidl po raz pierwszy w swojej ofercie posiadać będzie gry od światowego producenta Electronics Arts – pochwalili się przedstawiciele sieci (wiadomosci.wp.pl).

Jak podaje serwis wiadomosci.wp.pl, to pierwszy raz, kiedy gra komputerowa dostępna będzie w dniu wydania. Podobne produkty najczęściej pojawiały się wyłącznie w specjalnych ofertach lub promocjach, które miały na celu zbawienie łowców okazji. Tym razem FIFA 2018 zagości w 600 sklepach całej sieci już 29 września, w dniu międzynarodowej premiery.

Najpopularniejsza gra sportowa

Gra dostępna ma być na różne platformy: PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Posiadacze starszych konsol nie zostali pominięci i będą mogli zakupić tytuł również na PlayStation 3 i Xbox 360. Nie wiadomo czy w ofercie znajdzie się również wersja na Nintendo Switch. Ceny wahają się od 189 do 235 złotych, więc są bardzo podobne do tych występujących w innych sklepach oraz w internecie.

Większa dostępność tego tytułu z pewnością wpłynie na wyniki sprzedaży. Ponad 9 milionów sztuk trafiło w ręce posiadaczy PlayStation 4 na całym świecie (wg statista.com), stając się tym samym drugą najlepiej sprzedającą się grą konsolową. Pierwsze miejsce zajmuje Pokemon Sun i Pokemon Moon na Nintendo 3DS z wynikiem 11 milionów kopii.  Na okładce gry pojawi się Cristiano Ronaldo, a polskim ambasadorem został Kamil Glik.

Gry pojawią się przy kasach numer jeden. Nie będą dostępne w koszach.

Zobacz zwiastun gry FIFA 18:

Przeczytaj więcej
Komentarze