Zamieszanie i kontrowersje w Forza 7. Gracze nie są zadowoleni

Redakcja
03.10.2017  11:14
Zamieszanie i kontrowersje w Forza 7 Gracze nie są zadowoleni
Zamieszanie i kontrowersje w Forza 7 Gracze nie są zadowoleni Fot: Forza Motorsport 7 - E3 2017 - 4K Announce Trailer

Kością niezgody stały się płatności za pakiety VIP, których opisy mogą wprowadzać w błąd.

Firmy dystrybuujące gry komputerowe starają się zarobić jak najwięcej na swoim produkcie. To właśnie specjalne opcje zakupów sprawiły, że Forza Motorsport 7 zalała fala krytyki. Twórcy zapomnieli również wspomnieć o ograniczeniach czekających na osoby kupujące specjalne pakiety VIP.

W grze dostępna jest specjalna waluta nazywana CP, którą można zdobyć poprzez branie udziału w wyścigach oraz podczas różnych wyzwań. Zebrane monety wydajemy na kolejne pojazdy, ich ulepszenia i konserwację. Możliwy jest zakup specjalnych, wirtualnych skrzyń pełnych bonusów. Cena pakietów rośnie wraz z rodzajem zawartości.

Gdy potwierdzimy, że ekonomia wewnątrz gry jest odpowiednio zbalansowana, planujemy oferować Tokeny jako opcję dla graczy. Część osób docenia korzystanie z Tokenów jako sposób na uzyskanie treści, których odblokowanie zajęłoby wiele godzin normalnej rozgrywki - wyjaśniają przedstawiciele Turn 10 Studios (eurogamer.pl).

Z wypowiedzi przetłumaczonej przez portal eurogamer.pl wynika, że wkrótce ma pojawić się możliwość wymiany prawdziwych pieniędzy na walutę CP. Ten pomysł nie spodobał się wiernym fanom serii.

 

Niepełne informacje

Część graczy czuje się oszukana przez niepełne opisy pakietów VIP, które dostępne były do kupienia jako jeden z wariantów gry. Według pierwotnego opisu, każda osoba posiadająca rozszerzenie, ma otrzymać specjalne ulepszenie rozgrywki. Niestety, na próżno było szukać informacji o tym, że bonus jest ograniczony ilościowo i działa jednie przez 25 wyścigów, później bezpowrotnie znika.

Jak podaje serwis gry-online.pl, edycja Ultimate miała oferować nieograniczony dostęp do ulepszeń, co skusiło graczy do zakupu właśnie tej wersji. Nic dziwnego, że zarzucają firmie Microsoft i Turn 10 oszustwo. Po fali negatywnych opinii, angielski opis produktu poprawiono. Dodano wzmiankę o tym, że ilość bonusów jest ograniczona.

Niepełne wyjaśnienie podczas sprzedaży specjalnej wersji oraz plany wprowadzenia zakupów za prawdziwe pieniądze wywołały burzę w internecie. Gracze są zdania, że te decyzje zniszczą znaną im serię. Możliwe, że Turn 10 wycofa się jeszcze z pomysłu wprowadzenia opcji wymiany złotówek na wirtualną walutę.

Zobacz zwiastun gry Forza Motorsport 7:

Przeczytaj więcej
Komentarze