Piraci, grog, truposze i skarb. Zainteresowanie tą grą przerosło najśmielsze oczekiwania

Karol Decka
15.01.2018  15:22
Rośnie popularność nowej gry. Testowa wersja przyniosła ogromny sukces
Rośnie popularność nowej gry. Testowa wersja przyniosła ogromny sukces Fot: Sea of Thieves

Wieloosobowej rozgrywki spróbowały tysiące graczy.

Twórcy Sea of Thieves pochwalili się statystykami z minionego testu alfa swojej gry. Wyniki są imponujące, ponieważ rzadko zdarza się, że mało rozpoznawalny tytuł zyskuje aż tak duży rozgłos. Kolejna zabawa rozpocznie się 24 stycznia i trwać będzie do 29 stycznia.

Jak podaje serwis gry-online.pl, do wspólnego grania w listopadzie dołączyło 356 129 graczy, którzy spędzili łącznie 54 tysiące dni w świecie piratów. Ze podanych informacji wynika, że z armat wystrzelono ponad 3 miliony kul, a suma zdobytego złota to około 2 miliony sztuk. Wysokie liczby dotyczące rozgrywki oznaczają, że tytuł przypadł do gustu wielu odbiorcom.

ezgif.com-optimize (2)

Piracka zabawa

Sea of Thieves to wieloosobowa gra pełna akcji i wyzwań. Zadaniem graczy jest szukanie skarbów, zabijanie innych piratów i podróżowanie na pokładzie ogromnych żaglowców. Przyjemna dla oka grafika sprawia, że kolorowy świat potrafi wciągnąć na wiele godzin.

Za stworzenie gry odpowiada brytyjska firma Studio Rare, która ma na swoim koncie mnóstwo mniejszych produkcji i wieloletnią współpracę z Nintendo w czasach świetności konsoli Nintendo 64. Przygody piratów będą pierwszej od wielu lat tytułem mającym szanse trafić do szerszej grupy graczy.

Od 2002 roku Rare działa „pod skrzydłami” Microsoftu, dlatego Sea of Thieves trafi wyłącznie na komputery PC oraz konsolę Xbox One. Premiera zaplanowana jest na 20 marca 2018 roku.

Zobacz zwiastun Sea of Thieves:

Przeczytaj więcej
Komentarze