Boniek: „E-sport to świadectwo pewnej patologii”. Gracze są oburzeni

Karol Decka
03.01.2018  14:34
Boniek: E-sport to świadectwo pewnej patologii. Gracze są oburzeni
Boniek: E-sport to świadectwo pewnej patologii. Gracze są oburzeni Fot: East News

Wypowiedź prezesa PZPN wywołała prawdziwą burzę.

Zbigniew Boniek przez wielu traktowany jest niczym polska, piłkarska legenda. To z pewnością jeden z lepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się na temat e-sportu. Jego wypowiedź nie spodobała się środowisku graczy, a niektóry widzą ją jako obraźliwą.

Te słowa wywołały burzę w internecie, a wpis cytuje wiele portali rozrywkowych i technologicznych. Część osób odebrała komentarz jako atak, ponieważ była to odpowiedź do Bogusława Leśnodorskiego. Leśnodorski jest byłym prezesem Legii Warszawa, który obecnie inwestuje w e-sportową drużynę Ago Gaming, jedną z najlepszych w Polsce.

Rozpoczęła się dyskusja

Jak podaje eurogamer.pl, nie trzeba było długo czekać, aby do dyskusji dołączyły znane postaci związane ze sportem elektronicznym. Pod wpisem Bońka można przeczytać kilka zdań od członków drużyn e-sportowych oraz popularnych influencerów i branżowych dziennikarzy.

Gratuluję opinii, chętnie pomogę zmienić to podejście. :) – napisał Paweł Mocek, członek drużyny Sprout.

Panie prezesie, 20 tys. tweetów to trochę stukania w ten telefon było. Podchodzi pod lekką patologie - dodaje paszaBiceps, członek drużyny Virtus.pro.

A co powie Pan na to, że imprezę gier komputerowych w Katowicach przez pięć dni odwiedziło 173 tysiące osób? Co Pan powie na to, że najpopularniejszych polskich graczy śledzi więcej osób niż 90% zawodników Ekstraklasy? To mało? - skomentował redaktor naczelny cybersport.pl.

Siedziałem i waliłem w joystick przez 3/4 życia i dzięki temu skomentowałem mecze Polski na Euro :) Przypadek? Nie sądzę! – napisał Piotr „izak LIVE” Skowyrski.

Niezależnie od zdania na temat e-sportu, nazwanie go patologią mogło urazić graczy i zawodników. Nie jest tajemnicą, że już od dłuższego czasu zjawisko przestało być jedynie zabawą przy komputerze i wiążę się z ogromnymi sumami pieniędzmi.

Zagłosuj

Czy Zbigniew Boniek przesadził?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze