EA znienawidzone przez internautów. Ten komentarz przejdzie do historii

Redakcja
14.11.2017  15:31
EA znienawidzone przez użytkowników. To najbardziej nielubiany komentarz w historii
EA znienawidzone przez użytkowników. To najbardziej nielubiany komentarz w historii Fot: East News

Nikomu wcześniej nie udało się zebrać tylu złych reakcji w serwisie Reddit.

Gra Star Wars Balltefront II nie ma łatwego startu. Tuż przed premierą pojawiają się negatywne głosy fanów związane z odblokowywaniem nowych postaci. W serwisie reedit.com rozpoczęła się dyskusja na ten temat, do której włączyli się również przedstawiciele Electronic Arts. Ich komentarz stał się najbardziej nielubianym wpisem w historii tego portalu.

Głównym założeniem tego systemu było danie graczom poczucia dumy i spełnienia podczas odblokowywania różnych postaci - napisali przedstawiciele Electronic Arts (reedit.com).

Ponad 660 tysięcy użytkowników nie zgodziło się ze zdaniem EA na temat zastosowanych rozwiązań, przez co zdarzenie zapisze się na kartach historii. Jeszcze nikomu nie udało się zrazić do siebie tylu członków społeczności reedit.com. Niefortunny komentarz w szczytowym momencie „zyskiwał” średnio dwa minusy na sekundę.

 

Bogaci mają lepiej?

Problemem jest sposób pozyskiwania postaci w grze Star Wars Battlefront II. Przeciętny gracz może odblokować bohaterów po spędzeniu łącznie 40 godzin z rozgrywką. Drogą „na skróty” miały być specjalne paczki umożliwiające zakup dowolnej liczby postaci przez mikropłatności. W ten sposób doświadczenie przestałoby mieć znaczenie, a liczyłyby się pieniądze.

Na szczęście ogromna ilość negatywnych reakcji sprawiła, że twórcy przemyśleli działanie opracowanego przez siebie systemu. Jeszcze przed premierą gry ceny za postacie zostały obniżone. Co więcej, można je zakupić za walutę zdobywaną w grze, nie tylko za prawdziwe złotówki.

Krytyka mikropłatności w grze Star Wars Battlefront II (zobacz od 2:17):

Przeczytaj więcej
Komentarze