Facebook będzie wiedział, gdzie jesteś. Wyświetli reklamę na podstawie odwiedzonych miejsc

Redakcja
26.09.2017  12:31
Facebook będzie śledzić użytkowników
Facebook będzie śledzić użytkowników Fot: East News

Reklamodawcy będą zadowoleni z możliwości stworzenia nowych ofert.

Świat obiegła informacja o nowej opcji, którą Facebook udostępnił reklamodawcom. Teraz możliwe będzie ustawienie wyświetlania sponsorowanych propozycji dopasowanych do odwiedzonych sklepów. Aplikacja ma śledzić drogę użytkowników w prawdziwym świecie i na tej podstawie pokazywać będzie reklamy.

Obecnie spersonalizowane reklamy nie są nowością, otaczają internautów z każdej strony. Wystarczy odwiedzić witrynę sprzedającą dowolne produkty lub usługi, aby później zachęcano nas do ich zakupu poprzez Facebooka oraz różne animacje na innych stronach. Tym razem wirtualny świat ma pójść o krok dalej w stronę tego realnego.

Frontem do klienta

Jak podaje portal ubergizmo.com, dzięki śledzeniu informacji o lokalizacji użytkownika, będzie można wyświetlić mu reklamę na podstawie odwiedzonych miejsc w prawdziwym świecie. Wizyta w popularnej drogerii może skończyć się propozycją aktualnej promocji na głównej stronie Facebooka lub wiadomością na Messengerze.

Reklamodawcy są z pewnością zadowoleni z nowości, ale takie rozwiązanie może nie spodobać się wszystkim użytkownikom. Do śledzenia wystarczy zainstalowana aplikacja Facebooka na smartfonie z włączoną opcją lokalizacji.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze