Facebook przywraca dawno zapomnianą funkcję. Czy stanie się portalem randkowym?

Karol Decka
13.12.2017  10:39
Facebook przywraca dawno zapomnianą funkcję. Czy stanie się portalem randkowym?
Facebook przywraca dawno zapomnianą funkcję. Czy stanie się portalem randkowym? Fot: flickr.com/leakhena khat, Pixabay.com; kolaż: Planeta.fm

Wkrótce pojawi się więcej nowych powiadomień.

Jeszcze nie tak dawno temu na Facebooku popularna była funkcja „zaczepek”. Polegała na okazywaniu zainteresowania daną osobą, ale nie wymagała kontaktu poprzez komunikator. W ten sposób adorowany użytkownik mógł zignorować powiadomienie lub na nie odpowiedzieć.

Niestety, po pewnym czasie nowe opcje serwisu zepchnęły zaczepki na dalszy plan. Przycisk ukryto na liście w menu, do którego nie łatwo było się dostać. Tam „łapka Facebooka” czekała na lepsze życie. Teraz ma się to zmienić, ponieważ jak podaje portal thenextweb.com, kultowa już „zaczepka” zostanie rozszerzona o nowe funkcje.

Facebook przygotował nowe przyciski reakcji w menu „Przywitania” – napisał Matt Navarra z thenextweb.com.

Przywitanie z innymi

Poznawanie nowych osób ma stać się jeszcze łatwiejsze, a „zaczepki” to tylko jedna z dostępnych opcji. Na liście znajdują się takie gesty, jak: przywitanie się, przytulenie, „puszczenie oczka”, zaczepienie oraz przybicie piątki. Każda z ikonek wysyła inne powiadomienie do danego użytkownika.

Bardzo możliwe, że teraz Facebook wzbogaci się o możliwości serwisu randkowego. Nieśmiałe okazanie swojego zainteresowania przez powiadomienie, może być początkiem wspaniałej znajomości.

Obecnie nie ma informacji na temat tego, kiedy dana funkcja miałaby trafić do wszystkich osób posiadających konto na portalu. Zapewne tak jak w przypadku innych nowości, udostępniane będą falami, aby finalnie pojawić się u wszystkich.

Właśnie dostałem swoją pierwszą piątkę na Facebooku – dodał Matt.

Przeczytaj więcej
Komentarze