Facebook testuje nową opcję. Ma przynieść mu większy zysk

Redakcja
26.10.2017  09:57
Facebook testuje nową opcję. Ma przynieść mu większy zysk
Facebook testuje nową opcję. Ma przynieść mu większy zysk Fot: Pixabay.com

Zmiana uderzy w niektórych użytkowników portalu.

Niektórzy użytkownicy serwisu zdziwili się, kiedy ich strumień wiadomości zaczął wyglądać nieco inaczej. Wszystko to spowodowane jest testami, które aktualnie przeprowadzane są na Facebooku. Docelowo opcja ma być dostępna dla wszystkich osób posiadających konto na portalu.

Zmiana polega na możliwości włączenia specjalnego filtru podczas przeglądania wpisów innych. W prosty sposób możliwe będzie czytanie wyłącznie wiadomości pochodzących od rodziny i znajomych lub tylko tych, które udostępniły polubione przez użytkownika strony.

Koniec mieszania

Facebook chce w ten sposób rozdzielić życie rodzinne i towarzyskie od wpisów związanych z naszymi zainteresowaniami, o czym informuje serwis instalki.pl. Ma to polepszyć więź ze znajomymi i zachęcać do interakcji z innymi użytkownikami.

Po kliknięciu na odpowiednią zakładkę, zobaczymy zdjęcia z wakacji i różne posty znanych nam ludzi lub aktualizacje z życia gwiazd, ciekawe wpisy firm i reklamy ulubionych produktów.

 

Dobre intencje?

Oficjalnie mówi się, że Facebook chce w ten sposób zbliżyć użytkowników do siebie i wspomóc ich w codziennym wymienianiu informacji na temat swojego życia. Wszak to właśnie po to założyliśmy konto w serwisie, aby rozmawiać i spędzać czas ze znajomymi.

Niestety, główny cel może być zupełnie inny. Jak podaje serwis neowin.net, rozwiązanie pokazuje, że zainteresowanie pod wpisami firm znacznie się obniżyło. Oznacza to, że marki będą zmuszone do wydania większych kwot na reklamy swoich materiałów, aby trafiały one do użytkowników. W ten sposób Facebook zanotuje znaczny wzrost wpływów na swoje konto.

Oczywiście opcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Obecnie trwają testy na wybranej grupie osób, która z czasem będzie się rozrastać, aby docelowo objąć całą społeczność Facebooka. Rozwiązaniem cieszą się już użytkownicy Kambodży, Gwatemali, Serbii, Boliwii, Słowacji i Sri Lanki.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze