Facebook usuwa opcję, która denerwowała użytkowników. Zmiany na lepsze?

Redakcja
20.11.2017  09:55
Facebook usuwa opcję, która denerwowała użytkowników. Zmiany na lepsze?
Facebook usuwa opcję, która denerwowała użytkowników. Zmiany na lepsze? Fot: Pixabay.com

Niektórzy zdążyli się już do tego przyzwyczaić.

Po latach zdecydowano się na usunięcie funkcji, która denerwowała większość użytkowników. Prawie każda osoba posiadająca konto na Facebooku przynajmniej raz spotkała się z powiadomieniem z gry. To właśnie notyfikacje dotyczące takich tytułów jak FarmVille czy CandyCrush widzieliśmy najczęściej.

Przedstawiciele portalu poinformowali na oficjalnym blogu, że wkrótce opcja zniknie na zawsze. Zbędne informacje z gier nie będą już wysyłane do użytkowników, których nie interesuje dany temat. Jak podaje serwis komputerswiat.pl, całkowite wyłączenie ma nastąpić 6 lutego 2018 roku. Od tego momentu ukrywanie powiadomień nie będzie już konieczne – po prostu ich nie będzie.

Koniec zaproszeń

Zaproszenia do korzystania z gier nie będą już dostępne, podobnie jak przycisk „Lubię to!” w aplikacjach. Bardzo często apki wymagały polubienia czegoś przez użytkownika, aby mógł on korzystać z oferowanych przez nie opcji – teraz ma się to zmienić.

Wszystkie usprawnienia mają polepszyć korzystanie z portalu społecznościowego. Nadmierna ilość powiadomień mogła negatywnie wpływać na komfort przeglądania serwisu.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze