Google świętuje 19. urodziny. Ma niespodziankę dla internautów

Redakcja
27.09.2017  11:26
19. urodziny Google
19. urodziny Google Fot: East News

Każdy będzie mógł spróbować swojego szczęścia.

Google świętuje swoje 19. urodziny i przygotował na tę okazję całą masę atrakcji. Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy jedynie przeglądarka internetowa i odwiedziny na głównej stronie wyszukiwarki. Nie jest nowością fakt, że firma od zawsze stara się dostosować swoje logo do popularnego święta, aby uczcić dane wydarzenie. Tym razem przeszła samą siebie.

Jeżeli ktoś kiedykolwiek spróbował swoich sił w mini grach przygotowanych przez Google, tzw. doodle, teraz ma okazję do nich wrócić, ponieważ najlepsze z nich powróciły jako główna atrakcja „przeglądarkowej imprezy”. Wystarczy wejść na Google.pl i wpisać „google birthday surprise spinner”, aby wziąć udział w świętowaniu.

 

Jak zagrać w gry Google?

Najpotężniejsza wyszukiwarka na świecie przygotowała specjalne koło fortuny, z którego losowana jest jedna z najpopularniejszych gier Google’a ostatnich lat. Wśród dostępnych rozgrywek można znaleźć kultowego węża, kółko i krzyżyk, grę Pac-Man, wirtualnego kompozytora muzyki i wiele innych.

Jako ciekawostkę można dodać, że data urodzin Google jest kwestią umowną. Serwis independent.co.uk podaje, że firma tak naprawdę skończyła 20 lat 15 września 2017 roku, kiedy minęły dwie dekady istnienia domeny google.com. Natomiast sama korporacja została założona 4 września 1998 roku.

Wszystkiego dobrego Google :)

 

Przeczytaj więcej
Komentarze