Google z nową opcją w Mapach. Nie spodobała się otyłym osobom

Redakcja
18.10.2017  11:20
Google z nową opcją w Mapach. Nie spodobała się otyłym osobom
Google z nową opcją w Mapach. Nie spodobała się otyłym osobom Fot: East News

Nie wszystkim przypadła do gustu.

Nowa funkcja w Mapach Google nie spodobała się wielu osobom. Firma chciała w prosty sposób pokazać użytkownikom, że chodzenie pieszo znacznie lepiej wpływa na zdrowie od podróży samochodem. Niestety, część łakomczuchów poczuła się urażona.

Internet rozgrzał się do czerwoności, kiedy w aplikacji z mapami zaczął pokazywać się licznik kalorii. W prosty sposób pokazywano ilość kalorii, które zostaną spalone podczas dotarcia na miejsce bez użycia pojazdu. Z opublikowanego przez serwis buzzfeed.com zdjęcia wynika, że liczbę przeliczano na ilość mini babeczek. Temat odbił się szerokim echem na portalu wykop.pl, gdzie część użytkowników również wyraziła swoje zdanie.

Najgorsze jest to, że takie niedoskonałe i słabe psychicznie jednostki krzyczą najgłośniej. Jednostki, które nie umieją sobie w życiu radzić z najmniejszym wyzwaniem czy krytycyzmem i we wszystkim się dopatrują jakiegoś spisku przeciwko sobie i swoim niedoskonałościom – skomentował gotujdlamnie, użytkownik serwisu wykop.pl.

Serwis Twitter zalała fala postów, głównie od kobiet, które poczuły się dotknięte nową opcją. Jak komentują niektóre z nich, czują się jakby Google wytykał im spożyte słodycze. Nie są zadowolone ze sposobu, w jaki Mapy prezentowały spalone kalorie. Niektórzy dodali nawet, że to zamach na ich wolność i próba ośmieszenia.

Dzięki Google Maps za wywoływanie u mnie uczucia wstydu za zjedzenie mini babeczki!

Człowiek głodny, to człowiek zły

Z pozoru przyjemna funkcja okazała się być jednym z ważniejszych tematów do wieczornej dyskusji. Problem dotyczył nie tylko osób chcących spożyć dwa pączki więcej, ale również tych, którzy cierpią na zaburzenia jedzenia. Część osób narzekała na brak możliwości ustalenia takich zmiennych jak wiek, wzrost czy waga, aby lepiej skalibrować licznik.

Aplikacja budziła spore kontrowersje wśród ludzi zmagających się z różnymi problemami. Nowa opcja mogła być wykorzystywana przez anorektyków do nadmiernego spalania spożytych posiłków, aby jeszcze bardziej odchudzić swoje ciało.

Pod naciskiem użytkowników, Google usunęło funkcję liczenia kalorii z aplikacji.

Zgaduję, że Google automatycznie pokazuje ile kalorii spalisz, jeśli przejdziesz się zamiast dojazdu samochodem - napisała Taylor Lorenz.

Przeczytaj więcej
Komentarze