Koniec testów. Nowa opcja Twittera dostępna już dla wszystkich

Redakcja
08.11.2017  12:06
Koniec testów. Nowa opcja Twittera dostępna już dla wszystkich
Koniec testów. Nowa opcja Twittera dostępna już dla wszystkich Fot: Pixabay.com

Część osób nie chce tej rewolucji.

Dobra wiadomość dla użytkowników serwisu Twitter. Teraz wszyscy będą mogli wyrażać swoje myśli za pomocą większej ilości znaków. Właśnie zwiększono limit do 280 liter, a funkcja jest dostępna dla wszystkich posiadaczy konta w serwisie.

Podczas tworzenia wpisu trzeba było ograniczać się do 140 znaków, co było prawdziwym wyzwaniem. W języku angielskim łatwo o skróty, z których nie do końca można było korzystać chociażby pisząc po polsku. Napisanie dłuższego posta wiązało się z wymogiem instalacji zewnętrznej aplikacji. Teraz każdy może „wyćwierkać” dwa razy więcej.

Lepsze wyrażanie myśli

Serwis pb.pl podaje, że rozszerzenie działa na całym świecie, z wyjątkiem kilku języków. Zdaniem przedstawicieli Twittera, użytkownicy posługujący się japońskim, koreańskim i chińskim doskonale radzą sobie z wykorzystaniem miejsca na 140 znaków.

Pisaliśmy wcześniej o planach na wprowadzenie tej funkcji. Po wrześniowym teście, część osób związanych ze społecznością niechętnie podchodziła do tego pomysłu. Kto wie, może z czasem przyzwyczają się do obszerniejszych tweetów.

Rozszerzamy limit znaków! Chcemy, aby wyrażanie swoich myśli było dla każdego łatwiejsze i szybsze. Więcej znaków. Więcej wyrażania siebie – napisano w oficjalnym wpisie.

Przeczytaj więcej
Komentarze