Kto ze znajomych mnie usunął lub zablokował na Facebooku? Prosty sposób na sprawdzenie

Redakcja
30.11.2017  17:15
Jak sprawdzić, czy ktoś usunął mnie ze znajomych na Facebooku?
Jak sprawdzić, czy ktoś usunął mnie ze znajomych na Facebooku? Fot: Flickr.com/Esther Vargas

Opcja nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji.

Facebook umożliwia zawieranie znajomości i wspólne rozmowy z nowymi osobami. Czasami zdarza się, że sprzeczka prowadzi do „usunięcia” znajomego. Przydatna jest również funkcja blokowania niektórych użytkowników. Czy można sprawdzić kto nas zablokował lub zerwał znajomość?

Serwis independent.co.uk opisuje kilka sztuczek, dzięki którym w prosty sposób można pobawić się w detektywa. Głównym narzędziem potrzebnym do zbadania tej sprawy jest Messenger.

Blokada użytkownika

W wyszukiwarkę komunikatora należy wpisać imię oraz nazwisko danej osoby. Jeżeli aplikacja nie znajdzie dawnego znajomego, jego profil został przed nami ukryty. Dzieje się tak, kiedy dochodzi do blokady. W ten sposób Facebook uniemożliwia jakikolwiek kontakt między dwiema stronami. Warto wiedzieć też, że czasami osoba po prostu dezaktywowała swoje konto i nie ma to związku z nami.

Usunięcie ze znajomych

Jeśli po wyszukaniu osoba jest nadal dostępna i można się z nią skontaktować, w prosty sposób można przejść na jej profil i sprawdzić, czy nadal jesteśmy znajomymi. W tym przypadku rozwiązanie zagadki jest proste – użytkownicy nie są już ze sobą powiązani, ale żaden z nich nie został zablokowany. Może jest jeszcze szansa na odnowienie tej znajomości?

Dezaktywacja konta

Czasami zdarza się, że z różnych powodów nasi przyjaciele opuszczają serwis społecznościowy. Powodem tak radykalnego kroku może być powrót do „realu” bez smyczy mediów społecznościowych lub ochrona własnej prywatności.

Jeżeli tak się stało, to po wpisaniu imienia i nazwiska znajomego, pojawi się jego czarno-białe zdjęcie profilowe z dopiskiem Użytkownik Facebooka. To znak, że danej osoby nie ma już z nami na portalu, ale nie zostaliśmy zablokowani ani wyrzuceni ze znajomych.

W każdym z przypadków należy mieć na uwadze to, że aplikacje czasami zawodzą i opisane wyżej wyniki mogą nie pokrywać się z prawdą. Najlepiej jest zapytać wspólnego znajomego o możliwe powody blokady lub dowiedzieć się, czy dana osoba usunęła swój profil z Facebooka.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze