Muzyka na YouTube może być płatna. Google wprowadzi nową usługę

Karol Decka
13.12.2017  14:43
Muzyka na YouTube może być płatna. Google wprowadzi nową usługę
Muzyka na YouTube może być płatna. Google wprowadzi nową usługę Fot: Pixabay.com

Słuchanie ulubionych hitów przestanie być takie łatwe.

Użytkownicy serwisu YouTube przyzwyczajeni są do swobodnego korzystania z portalu bez żadnych opłat. Muszą jedynie zgodzić się na reklamy, które w prosty sposób można usunąć odpowiednimi wtyczkami. Teraz jednak nie będzie to już takie łatwe, ponieważ Google rozważa wprowadzenie płatnej usługi związanej z muzyką.

YouTube Remix miałby być czymś w rodzaju konkurencji dla Spotify, Apple Music i Tidala. Najwyraźniej samo Google Music nie wystarczy i potrzebny jest nowy pomysł. Za słuchanie udostępnionej muzyki będzie trzeba zapłacić.

Złe wieści dla melomanów

Przy projekcie pomaga firma Warner Music Group, która jest jedną z czołowych wytwórni muzycznych na świecie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ze standardowego serwisu YouTube może całkowicie zniknąć bezpłatna muzyka. Wysoce prawdopodobne jest też to, że obecnie dodane kawałki zostaną odblokowane wyłącznie po uiszczeniu ustalonej kwoty.

Jak podaje spidersweb.pl, premiera planowana jest na marzec, wtedy poznamy szczegóły nowej usługi i związany z nią cennik. Obecnie Google zarabia na multimediach na kilka sposobów: poprzez reklamy na YouTube, abonament YouTube Red oraz subskrypcję Google Music.

Przeczytaj więcej
Komentarze