Nowość na Facebooku. Allegro i OLX mogą zacząć się bać

Redakcja
01.12.2017  10:32
Nowość na Facebooku. Allegro i OLX mogą zacząć się bać
Nowość na Facebooku. Allegro i OLX mogą zacząć się bać Fot: Flickr.com/Spencer E Holtaway

Zakupy staną się jeszcze łatwiejsze.

Usługa Marketplace była testowana w różnych częściach świata, zanim trafiła do Polski. Od teraz wszyscy użytkownicy będą mieli możliwość swobodnej sprzedaży i wymiany przedmiotów. Opcja oferuje podobne funkcje jak znany serwis OLX, zapewniając przy tym większe bezpieczeństwo i brak potrzeby zakładania dodatkowego konta – wystarczy profil na Facebooku.

Największą różnicą w porównaniu do Allegro jest brak pośrednictwa w zakupach. Użytkownik może wystawić coś na sprzedaż, kontaktować się z kupującym i uczestniczyć w rozmowie w komentarzach, ale wszelkie transakcje odbywają się między samymi zainteresowanymi.

Jak dodaje portal wprost.pl, funkcja posiada specjalny schowek, w którym zapisywane są zakupione wcześniej przedmioty. W prosty sposób można zatem sprawdzić, czy opis i zdjęcia zgadzają się z nadesłanym produktem. Podczas sprzedaży użytkownicy otrzymują powiadomienia, aby zawsze być na bieżąco ze wszystkimi zmianami i innymi ofertami kupna.

 

Dostępna na całym świecie

To nie jest zupełna nowość. Wcześniej taka opcja została częściowo wdrożona na grupy sprzedażowe, gdzie różne osoby mogły dodawać zdjęcia i ustalać ceny oferowanych ubrań, mieszkań, ozdób czy sprzętu. Marketplace pojawił się łącznie w 27 krajach na świecie, w tym w 19 w Europie.

Opcja może nie być jeszcze dostępna dla wszystkich. Facebook bardzo często wprowadza nowości etapami, aby docelowo udostępnić je każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi. Podobnie było w przypadku animowanych komentarzy i tęczowych reakcji.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze