Oto lista najbogatszych YouTuberów. PewDiePie wcale nie jest pierwszy

Karol Decka
15.12.2017  11:41
Oto lista najbogatszych YouTuberów. PewDiePie wcale nie jest pierwszy
Oto lista najbogatszych YouTuberów. PewDiePie wcale nie jest pierwszy Fot: YouTube.com/PewDiePie

W zestawieniu znalazł się również 8-latek.

Magazyn Forbes od lat tworzy listy najbogatszych osób na świecie. Z czasem oprócz wysoko postawionych biznesmanów, zaczęto też wymieniać najlepiej zarabiających twórców internetowych. Dzięki najnowszej odsłonie zestawienia, możemy zobaczyć kto na YouTube zarobił najwięcej.

Wbrew wszelkim przekonaniom, to nie PewDiePie jest najbardziej cenionym autorem wideo w serwisie. Chociaż stał na podium przez ostatnie lata, w 2017 roku szczęście się do niego nie uśmiechnęło. Liczne skandale doprowadziły do tego, że YouTuber stracił m.in. partnerstwo z firmą Disney. Sprawiło to, że na tegorocznej liście znajduje się dopiero na 6. miejscu.

W 2017 roku niewątpliwym królem jest Daniel „DanTDM” Middleton, na którego konto wpłynęło łącznie 16,5 mln dolarów, czyli 59 mln złotych. Jak podaje serwis eurogamer.pl, główną treścią publikowaną przez 26-latka są nagrania z gier komputerowych, m.in. z Minecrafta.

Pieniądze

Gry komputerowe i zabawki

Drugie miejsce należy do Evana „VanossGaming” Fongsa, który na swoim kanale udostępnia rozgrywkę z różnych odsłon Call of Duty i Grand Theft Auto 5. 25-latek w 2017 roku dorobił się około 15,5 mln dolarów, co daje prawie 56 mln złotych.

W zestawieniu warto zwrócić uwagę na najmłodszego twórcę z milionami na koncie. Ryan zarobił łącznie 11 milionów dolarów, czyli 39 mln złotych, na testowaniu zabawek. 8-latek pokazujący najróżniejsze produkty dziecięce 10 milionom obserwujących jest idealnym partnerem dla firm związanych z tą branżą. Na liście zajął 9. miejsce.

Zobacz pełną listę najbogatszych YouTuberów:

  1. Daniel „DanTDM” Middleton - 16,5 mln dolarów
  2. Evan „VanossGaming” Fong - 15,5 mln dolarów
  3. Dude Perfect - 14 mln dolarów
  4. Mark „Markiplier” Fischbach - 12,5 mln dolarów
  5. Logan Paul - 12,5 mln dolarów
  6. Felix „PewDiePie” Kjellberg - 12 mln dolarów
  7. Jake Paul - 11,5 mln dolarów
  8. Smosh - 11 mln dolarów
  9. Ryan „ToysReview” - 11 mln dolarów
  10. Lilly „IISuperwomanII” Singh - 10,5 mln dolarów
Zagłosuj

Czy znasz YouTuberów wymienionych na liście?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze