Polska podbija Spotify. Mnóstwo zestawień z rodzimą muzyką

Redakcja
25.10.2017  11:24
Polska podbija Spotify. Mnóstwo zestawień z rodzimą muzyką
Polska podbija Spotify. Mnóstwo zestawień z rodzimą muzyką Fot: Pixabay.com

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Przedstawiciele serwisu Spotify wprowadzili specjalne zestawienia muzyczne, które są bezpośrednio związane z Polską. Wcześniej użytkownicy mogli słuchać najróżniejszych top list, ale każda z nich nastawiona była na globalnych odbiorców. Teraz zaprezentowano polskie playlisty.

Jak możemy przeczytać w serwisie komputerswiat.pl, udostępniono łącznie ponad 40 zestawień skierowanych do polskiego słuchacza. Każda lista ma opis zawierający znane wielu Polakom nazwy zespołów i okładkę z ikonami rodzimej twórczości, jak chociażby Maryla Rodowicz, Artur Rojek, Paktofonika czy Zenek Martyniuk.

 

Polskie hity

Spora część zestawień zawiera wyłącznie polskie utwory. Listy podzielono na gatunki, aby każda z nich jak najlepiej trafiała w gust odbiorcy. Coś dla siebie znajdą zarówno fani hip hopu, jak również słuchacze alternatywy i popu. Co więcej, stworzono także „polską autobiografię”, w której pojawiają się najważniejsze osoby związane z rozwojem naszej sceny muzycznej.

Spotify dostępne jest na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS oraz komputery. Możliwe jest słuchanie muzyki za darmo z przerwami na reklamę lub bez limitu w opcji premium.

Przeczytaj więcej
Komentarze